featured

Tayyip Erdoğan’ı Dalaman’dan İstanbul’a getiren THY Pilotu'da FETÖ’cü çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 15 Temmuz gecesi Marmaris’teki otelden çıktıktan sonra Dalaman’a geçmiş oradan da THY uçağı ile İstanbul’a gelmişti. Darbe girişiminin en sıcak saatlerinde, gökyüzünde hain örgütün pilotları F-16’larla dehşet saçarken asıl büyük tehlikenin Erdoğan’ın da içinde bulunduğu uçakta olduğu sonradan ortaya çıktı. Uçağın pilotu Barış Yurtseven’in örgüt bağlantısını ortaya çıkartan gelişmeyi 3N Medya Grup Başkanı Murat Kelkitlioğlu Radyo’da anlattı…
3N Medya Grup Başkanı Murat Kelkitlioğlu Show Radyo ve Radyo Viva ortak yayınında ‘Mayın Tarlası’programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Kelkitlioğlu’nun açıklamalarına göre Türkiye’yi ele geçirmek isteyen FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da yaptığı darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Dalaman’dan İstanbul’a getiren THY Pilotu Barış Yurtseven de FETÖ’cü çıktı.
Yurtseven’in örgüt bağlantısı ise tesadüfen anlaşıldı.
O gece uçağın online takibini sağlayan transponder cihazını kapatmadığı için Şubat 2017’de işten çıkartılan Yurtseven, daha sonra Atlas Jet’e iş başvurusunda bulundu.
Bünyesinde örgüt üyesini çalıştırmak istemeyen Atlas Jet ise Yurtseven’den ‘Herhangi bir örgüte üye olup olmadığına dair temiz yazısı’ getirmesini istedi.
BAŞVURU YAPTI ÖRGÜT BAĞLANTISI ORTAYA ÇIKTI
Bunun üzerine cumhuriyet savcılığına başvuruda bulunan Yurtseven “Hakkımda herhangi bir FETÖ veya diğer terör örgütleri hakkında soruşturma veya dava olup olmadığını bildirir evrakın tarafıma verilmesi hususunu arz ederim” diye dilekçe yazdı. Savcılık tarafından yapılan soruşturmada ise Yurtseven’in tüm örgüt bağlantıları ortaya çıktı.
FETÖ ELEBAŞISININ ÇAĞRISINA UYMUŞ
Pilot Yurtseven’in 17-25 aralık kumpasından sonra FETÖ elebaşısının; ‘evinizi arabanızı satın Bankasya’ya yatırın’ çağrısı üzerine BMW marka aracını satarak söz konusu bankaya 200 bin TL yatırdığı tespit edildi. Aynı dönemde eşinin de Bankasya’ya yüklü miktarda para yatırdığı belirlendi.
ÖRGÜT İMAMIYLA DEFALARCA GÖRÜŞTÜĞÜ ANLAŞILDI
Barış Yurtseven hakkında yürütülen soruşturmada, FETÖ’nün sözde Ankara il imamı olan ve iş adamlarından himmet adı altında para toplayan Cemil Koca ile de 2009 – 2014 yılları arasında defalarca görüşme yaptığı ortaya çıktı. Yurtseven’in adına kayıtlı telefondan ByLock hesabı bulunan örgüt üyeleriyle sık görüşmeler yaptığı da HTS kayıtlarından tespit edildi.
KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU
İfadesine başvurulan Yurtseven, BMW marka otomobilini sattığını ve yeni otomobil alacağını bu süre içinde şube müdürü arkadaşının ricası üzerine parayı kısa süreliğine Bank Asya’ya yatırdığını söyledi. Ancak otomobil alacağı firmayla anlaşamaması üzerine paranın bankada kaldığını kaydeden Yurtseven, daha sonra peyder pey parayı çektiğini ileri sürdü.
Eşi Deniz Yurtseven’in de kayınvalidesinin birikimlerini yine Bank Asya’nın Yenimahalle Şube Müdürü olan arkadaşının ricası üzerine bu bankaya yatırdığını kaydeden Yurtseven, FETÖ ile bir ilgisi olmadığını ileri sürdü.
Cumhuriyet savcılığı Barış Yurtseven hakkında; ‘FETÖ içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek suretiyle atılı Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma’ suçundan dava açılmasına karar verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. 5 sene önce

  15 Temmuzun hemen ardından Yönetim kurulu kendi partisi gibi düşünmeyen 211 kişiyi yi tazminatlarını vererek iş akitlerini fesih etmiş ve ekonomik kriz nedeniyle personel çıkarmış Sayın Cumhurbaşkanına şirin görünmek içinde Feto yaftalamasında bulunmuştur.Bunların fıtratında bir sıkıntı var.Kendi gibi düşünmeyen Fetöcü,hain, terörist.

  Cevapla
 2. 5 sene önce

  Bu ne saçma bir durum.. Hani bu pilot alçak uçup ben sizi yakıt bitene kadar uçururum dememiş miydi.? Adam isteseydi uçağı yere çalardı. Kim engel olabilirdi ki bu pilota!!! Yıllar sonra gerçekleri öğreneceğiz diye düşünüyorum.

  Cevapla
 3. 5 sene önce

  Fetonun kanallarına destek için millet vekili yollayanlarıda içeride görmek isteriz

  Cevapla
 4. 5 sene önce

  Okyanus ötesine selam olsun diyenler ise içerde görmek isteriz olan emeği ile ekmek kazananlara oluyor

  Cevapla
 5. 5 sene önce

  Bunun gibi niceleri hala thy’de bilhassa kargo,yer işletme,saw,tgs,pazarlama satış ve yurtdışında uzman,şef,müdür vs olarak cirit atıyorlar hepsinin cv’leri, geçmişleri,torpilleri de belli ama birileri nasılsa ve niyeyse bunları koruyor.

  Cevapla