Taylandlı havayolu şirketi İstanbul uçuşlarına başlıyor

Taylandlı havayolu şirketi İstanbul uçuşlarına başlıyor

Thai Airways Türkiye’ye direk uçuşlara başladığını duyurdu. Taylandlı havayolu şirketi 1 Aralık’tan itibaren Bangkok-Suvarnabhumi’den İstanbul’a uzun mesafeli hizmet sunacak. Yeni rota başlangıçta Airbus A350-900 uçaklarıyla günlük olarak işletilecek ve 11 Aralık’tan itibaren tip değişikliği yapılarak Boeing 787-8 Dreamliner’a geçilecek.

Yeni TG900 servisi Bangkok’tan her gün 23:45’te kalkacak ve ertesi gün 06:05’te İstanbul’a varacak. İstanbul’dan kalkışlar yayınlanan programa göre her gün 16:30’da gerçekleşecek ve ertesi gün 5:35’te Bangkok Suvarnabhumi Havalimanı’na varılacak.

Thai Airways için İstanbul uçuşlarının başlaması, havayolunun ekonomik nedenlerle seferlerini iptal etmek zorunda kaldığı uzun bir dönemin ardından ağını genişletmesi açısından önemli bir adım. İstanbul, havayolunun Avrupa’daki sekizinci varış noktası olacak. Şu anda Thai Airways’in Avrupa’daki uçuş noktaları Londra-Heathrow (günde iki kez), Paris-CDG (günde iki kez), Frankfurt (günde iki kez), Münih (günde bir kez), Zürih (günde bir kez), Kopenhag (günde bir kez) ve Stockholm (günde bir kez).

Bugüne kadar İstanbul ve Bangkok arasında sadece Türk Hava Yolları sefer düzenliyordu. Türk havayolu kış tarifesinde Airbus A330-300’lerle Tayland’ın başkentine günde üç sefer düzenliyor.

©AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 3 hafta önce

  Harika Umarım uçuş fiyatları da uygun olur

2 Yorum

 1. 3 hafta önce

  Çok iyi bir hizmet Tayland ‘ı seviyorum inşallah bu senede gitmek istiyorum.THAİ AİRWAYS ‘e teşekkürler yolu açık olsun ????

  Cevapla
 2. 3 hafta önce

  Harika Umarım uçuş fiyatları da uygun olur

  Cevapla