TARİH DOLU BU ŞEHRİ BİR DE KUŞ BAKIŞI SEYREDİN

TARİH DOLU BU ŞEHRİ BİR DE KUŞ BAKIŞI SEYREDİN

Daha önce Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamak için yapılan ‘doğa için uç’ ve ‘vatan için uç’ gibi projelere de destek veren Büyükşehir Belediyesi drone ekibibu kez Bursa’yı kuş bakışı olarak görüntüledi. Bursa için uçan drone şehri bu kez kuş bakışı olarak “Yer Gök Bursa” adlı çalışmayla gözler önüne seriyor.

Yer Gök Bursa; Uludağ’dan Karacabey Longozu’na, İznik’ten Muradiye Külliyesi’ne ve sahillere kadar Bursa’nın sahip olduğu tarihi güzellikleri gözler önüne seriyor. Büyükşehir Belediyesi drone ekibi Ahmet Akhan ve H. Mücahit Pehlivan tarafından gerçekleştirilen çekimler, şehrin yerden göğe bütün zenginliklerine mercek tutuyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehrin tanıtımına yönelik çalışmalara önem verdiklerini belirterek, “Bursa bütün zamanların en güzel şehirlerinden. Tarihî, doğal mekanları, kültürel birikimiyle yeryüzünün ayrıcalıklı şehri olan Bursa’nın tanıtımı için yaptığımız çalışmalarımız ses getiriyor. İlk klibimiz ödül alan güzel bir tanıtım klibiydi. Aynı çalışmayı genişleterek ikinci klibi de hazırladık. İnsansız hava aracı (İHA) ile yapılan çekimlerde şehrimizin güzelliklerini havadan izleme şansı buluyoruz” diye konuştu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
mafaky
3 yıl önce

Bu güzel şehrimizle Başkent Ankara arasında hala doğru dürüst bir hava ulaşımının kurulamamsı, İstanbul ve İzmir ile de “sıfır” hava ulaşımının bulunması günümüzde inanılır gibi değil. THY ya da AnadoluJet’den veya Pegasus’tan vazgeçtim; hiç değilse Borajet bu parkurlara adamakıllı ve kalıcı bir şekilde el atabilse, ya… (Onlar da küçülmeye gidiyorlar, orası da ayrı bir üzüntü konusu!…)