TALPA’DAN YARDIM KAMPANYASI ÇAĞRISI !

TALPA’DAN YARDIM KAMPANYASI ÇAĞRISI !

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği(TALPA)  gönderdiği kısa mesajla, üyelerini geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz II. Pilot A. için başlatılan yardım kampanyasına katkıda bulunmaya çağırdı. Rahmetli pilotun yakınları ve arkadaşları tarafından başlatılan kampanyaya ilişkin kısa mesajda yer alan bilgiler şöyle:

Hesap Sahibi: ERTAN İZMİT

Banka: Yapı Kredi Bankası VİAPORT şubesi

IBAN : TR 22000 670 10 000 000 42921329

****************

Değerli AirlineHaber okurları,sevgili dostlar ve arkadaşlarım

TALPA’nın meslektaşları için düzenlediği bu yardım kampanyası çok anlamlı ve güzel bir düşünce

Gökyüzünde kader birliği yapmış oldukları arkadaşlarını,meslektaşlarını unutmamışlar ve en azından eşine ve öksüz kalan ikizlerine bir yardım kampanyası düzenlemişler. Bu yardım kampanyasına katkı yapmak için illa ki pilot olmak gerekmiyor. Binlerce kez okunan ve bazı gazetelere haber olan bu üzücü haberi okuduğumuzda hepimiz çok üzüldük. Hatta bu üzüntünün etkisiyle,THY’den çıkarıldı diye ona iş vermekten imtina eden kişilere,haddime düşmemesine rağmen yaratık kelimesini bile kullandım.

Sözlerin bittiği ve hayatın gerçeklerinin başladığı bu günlerde, “ah,ah,vah,vah” ların yeterli olmadığı ve geride kalan eş ve ikiz çocuklarının,en azından hayatlarını devam ettirebilmeleri için,minik bütçelerimizden yardımcı olabilmenin gerekliliğe inanıyorum. Hatırlarsanız, bir zamanlar televizyonlarımızda, çok çirkin bir yardım kampanyası yapılırdı. Meşhur insanlar TV ekranlarına çıkarılır ve yardım, yardımlıktan çıkar ve adeta şova dönüşürdü.

Bizler, “bir elin verdiğini diğer el görmemeli” kültürü ile büyütüldük. Son zamanlarda bu kültürümüzde erozyon yaşanıyor. TALPA’nın bu kampanyasına destek olmak için illa ki pilot olmamız gerekmiyor. İnsan olmamız ve yaşanan aile dramını hissedebilmemiz yeterli. Gelin bu kampanya ya bizde minik bütçelerimizden,karınca,kararınca bir şeyler verelim ve en azından aileye destek olarak insanlığımızın ve kültürümüzün gereğini yapalım.

Ne dersiniz? 

Etiketler: