featured

Sıcak hava balonları üretim ve bakım merkezi Kapadokya’da açıldı

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde kurulan Kapadokya Balon Üretim ve Bakım AŞ’nin açılışı törenle yapıldı.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde Balon üretim ve tasarım fabrikasının açılış ve sertifikasyon töreni düzenlendi. Shepherd Balon firması tarafından Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde hizmete kazandırılan “Kapadokya Balon Üretim ve Bakım A.Ş” tesislerinde Sıcak hava balonlarının bakımı ve üretimi yapılacak.

Kapadokya Balon Üretim ve Bakım AŞ. ”Shepherd Balloons” Balon Üretim ve Tasarım Merkezinin açılış törenine; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Sivil Havacılık Genel Müdür Vekili Prof. Dr. Kemal Yüksek, Ürgüp Kaymakamı Mehmet Maraşlı, Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Oğuz Kahraman katıldı. Sıcak hava balonlarının bakımı ve üretimi yeni açılan Kapadokya Balon Üretim ve Bakım A.Ş tesislerinde yapılacak.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; “Kapadokya Balon; yerli balon üretimi ve eğitim tesisi açılışını hazirunumuzla gerçekleştirdik. Üreten, büyüyen ve gelişen Sevdamız Nevşehir için hayırlı olsun” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir