Selçuk Bayraktar'dan Büyük Açıklama: Bayraktar TB3, 2024'te TCG Anadolu Gemisinde Testlere Başlayacak

Selçuk Bayraktar’dan Büyük Açıklama: Bayraktar TB3, 2024’te TCG Anadolu Gemisinde Testlere Başlayacak

Baykar tarafından geliştirilen ve Türk savunma sanayisinin öne çıkan ürünlerinden biri olan Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı, 19. uçuş testini başarıyla tamamladı. Bu başarı, Baykar’ın yerli ve milli imkanlarla üretilen insansız hava aracı teknolojisindeki ilerlemesini bir kez daha ortaya koydu.

Bayraktar TB3’ün 9 saat boyunca havada kalma başarısı, sürdürülebilir ve uzun süreli görevlerde etkinlik sağlama potansiyelini gösteriyor. Yapılan açıklamada, Bayraktar TB3’ün katlanabilir kanat yapısı sayesinde kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip olduğu vurgulandı. Bu özellik, Türkiye’nin deniz gücünü desteklemek adına önemli bir avantaj sağlayacak.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Bayraktar TB3’ün başarısını “Türk havacılığının altın çağı” notuyla duyurdu. Ayrıca, Bayraktar TB3’ün 2024 yılında TCG Anadolu gemisinde başlayacak testlere hazırlandığı belirtildi.

Bayraktar TB3’ün sahip olduğu kabiliyetler, dünya genelindeki silahlı insansız hava araçları kategorisinde önemli bir yer edinmesine olanak tanıyacak. Milli ve yerli üretim olan bu teknoloji, Türkiye’nin savunma sanayisindeki gücünü bir adım daha ileri taşıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. 2 ay önce

  THY Toplu sözleşmeleri..Zamlari
  THY Emeklilerinede verilsin
  Eğer Adalet varsa

  Cevapla
 2. 2 ay önce

  Ülke ekonomik,sosyal,ahlaki,hukuki,ticari politik tarihin her bakımdan en kötü döneminde,suç ,haksızlık, adaletsizlik, yolsuzluk,rüşvet,çürümüşlük,enflasyon, dış borç,cari açık, ithalat zirve yaptı,millet geçinemiyor,alım gücü yerlerde damat gibi devlet imkanlarıyla yurtdışından destekle bir şeyler yapabilen şanslılar servet sahibi yapıldı veya oldu hala altın çağ bilmem ne diye göz boyama ve tribüne oynama çabaları var ve basın da buna alet oluyor…

  Cevapla