SCHENGEN ÜLKESİNE UÇANLAR GERİ GÖNDERİLİYOR !

SCHENGEN ÜLKESİNE UÇANLAR GERİ GÖNDERİLİYOR !

Türkiye’den Avrupa’ya seyahat edecek Türk vatandaşları, ilk olarak vize aldıkları Schengen ülkesine uçmadıkları için hem vizeleri iptal oluyor hem de para cezası ödüyor. Detaylar haberde…

Yaz tatilinin başlamasıyla birlikte gerek yurt içine gerekse yurt dışına seyahat eden Türk vatandaşları arttı. Türkiye’den Avrupa’ya turist olarak gelen birçok Türk vatandaşı, ilk olarak Schengen vizesini aldığı ülkeye uçmadığı için büyük sorunlar yaşamaya devam ediyor.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Frankfurt Havaalanı’nda Türk vatandaşlarının Schengen vizeleri hususunda karşılaştıkları sorunlar ile ilgili yazı yayımladı. Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosluğundan alınan yazıda, Almanya Frankfurt Uluslararası Havalimanı pasaport kontrol noktasında Türk vatandaşlarının Schengen vizeleriyle ilgili olarak yaşadıkları sorunlarının artışına değiniliyor. Özellikle Türk vatandaşlarının Almanya girişlerinin engellendiği ve ilk uçakla Türkiye’ye geri gönderildiği ifade ediliyor.

Yazıda, Frankfurt Havalimanı makamlarının, Almanya dışında bir Schengen ülkesinin temsilciliğinden aldıkları vizeyle o ülkeye seyahat etmeden doğrudan Almanya’ya gelen vatandaşlarımızın ülkeye girişine izin vermeme yönünde katı bir tutum izlendiği belirtiliyor. Ayrıca bu durumdaki vatandaşlarımızın Almanya’ya girişlerini sağlamanın mümkün olmadığı, Türk vatandaşlarımızın havaalanında özel bölümlerde uzun bekleme sürelerine maruz kaldığı, tercümanın gelmesi ve sorgu sürecinin tamamlanmasının bazen 8-10 saat sürdüğü, vatandaşlarının vizeleri iptal edilerek 200 Euro para cezası ödemek zorunda bırakıldıkları belirtiliyor.

Bu tür sorunla karşılaşmamak için Türkiye’den Avrupa’ya seyahat edecek Türk vatandaşları, ilk olarak vize aldıkları Schengen ülkesine uçmalılar.(turizmavrupa)

Geri

58
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ahmet

İyi günler.. benim 09/12/2017— 08/12/2018 yılına kadar polonya’ya ait D tip mult vizem bulunmakta . çalışmak için gittiğim polonyadan .isim bittiği için Türkiye’ye geldim..bu vize ile turkiyeden Fransa’ya tatile gidebilirmiyim.bilgilendirirseniz çok makbule gecer

Nacko60

Evet gidebilirsin

Dürüst olalım beyler,bayanlar...

Ülkenin 15 yılda geldiği durum bu…Lütfen kabul edelim…Geçmiş yıllarda neden böyle sorunlarımız yoktu…Şimdi neden itilip kakılıyoruz?Sorgulayalım lütfen..Eyyyy Almanya,Eyyy Hollanda diyerek posta koyup bağırmakla iyi ilişkiler olmaz..İşte bunlar olur…Ne ekersen onu biçmek zorundasın…

cenk

arkadaşlar lütfen yardımcı olun sorum şu ben barcelona ispanyaya gidecektim tarihler karşıtığı için ispanya kural gereği 20 gün önce baş vurmam gerekirdi bende 27 nisan da barcelonaya gitmem gerekirdi.bende Fransa daha erken vize verdiği için başvuru yaptım bugün olumlu 6 ay schengen vize verdi ama ilk ispanyaya gidecem ispanyada sorun yaşarmıyım lütfen yardımcı olun yarın bilet alacam.teşekkürler

BİLELİM

Türk olarak hep kuralları kendimiz koymak istiyoruz, başkalarının kurallarına uymamakta marifet gibi davranıyoruz.. Madem oraya gitmek istiyoruz adamlar diyorki hangi ülkeye ÖNCE gideceksen o konsolosluktan vize al… yok inadına bu ülkeden alırım ama oraya değil öbürüne giderim dersen o zaman onlarda seni almaz içeri…Türkiyede birçok ülkeye vize uyguluyor ve bizimde kurallarımız var, mesela1 amerikalı veya alman, turistik olarak 3 aydan fazla kalamıyor ülkemizde..

cenk

arkadaşlar lütfen yardımcı olun sorum şu ben barcelona ispanyaya gidecektim tarihler karşıtığı için ispanya kural gereği 20 gün önce baş vurmam gerekirdi bende 27 nisan da barcelonaya gitmem gerekirdi.bende Fransa daha erken vize verdiği için başvuru yaptım bugün olumlu 6 ay schengen vize verdi ama ilk ispanyaya gidecem ispanyada sorun yaşarmıyım lütfen yardımcı olun yarın bilet alacam.teşekkürler

cenk

admin lütfen soruma cevap verin bilet alacam ona göre lütfen

Gerçek Prosedür

Gerçek prosedür, C tipi vize ise, ve üzerinde kısıtlama olmadan schengen states yazıyor ise, Nasıl gariban AB üyesi ülkeleri kabul ediyorsa Almanların da kabul etmesi lazım. Ama Almanya AB nin şımarık çocuğu ve maalesef birlik içinde kimse de ya kardeşim ben senin vize verdiğin adamı kabul ediyorum sen neden benim vize verdiğim adamı almıyorsun? Ben de ab üyesiyim, traştan vize vermiyoruzki diyemiyor. Olay bu. Aslında burada Almanya yolcu kadar Vizeyi vermiş olan Ülkeyi de sallamıyor.

Meraklı Yolcu

Arkadaşlar şu hususu netleştirebilir miyiz: Böyle bir durumda yolcu THY check-in bankosuna gittiğinde, check-in görevlisi pasaportu ve vizeyi kontrol ettikten sonra yolcuyu uçağa almama hakkına sahip mi yoksa tek yetkisi böyle bir durumla karşılaştığında uyarıda bulunmak ve yolcunun ısrarı üzerine uçuşa izin vermek midir? Çünkü, yorumlardan okuduğum kadarı ile böyle bir durumda Almanya girişe izin vermezsen İtalya, İspanya gibi turistik ülkeler sorun çıkarmıyor. Yolcunun durumu ikinci seçeneğe dahilse ve yolcu uçağa binmek isterse ne olacak?

Maduriyet

Herkeze merhabalar ,09.02.2019 frankfurt havalimanına uçtum 6 aylık şengen vizem vardı bu vize almanya konsolosluğu kendisi verdi,kontrolsırasında ilk defa ülkeye giriş sağlayacağım için ırkçı r davranış sergileyerek niçin geldin ne kadar kalacaksın sorularının ardından başka polis arkadaşına pasaportumu vererek sorgulamak üzere odaya çektiler 10 saatlik sorgunun ardından işlemlerim bitti.sonrasında havalimanı içerisinde dolaşmak.izere serbest bıraktılar ve gece 2 de işlemleri bitti 4 saatlik uyku sireci kalmıştı ve saat sabah 6’da imza atmam gerektiğini sölediler imzadan sonra tekrar imza atmam için 10;30 gelmemi sölediler ve bu işlemlerden sonra vizemi iptal etçwklerini sööediler ilk uçakla bir gün sonra 10/02.2019 ülkeme geri gönderdiler otel… Devamını oku »

cenk

merhaba bugün fransya vize aldım ama ispanyaya ilk uçuşum olacak sorun olurmu 3 yıldır ispanyaya gidiyorum

hakan

Merhabalar benim bir sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.Ben üniversite öğrencisiyim,Almanya’ya turistik ziyaret yapmak istiyorum aynı zamanda istek kağıdımda geldi;ancak Yunanistan’dan Schengen vizesi alıp Yunanistan’a giriş-çıkış yapıp sonrasında Almanya’ya gitmeyi düşünüyorum.Sizce hangi yolu tercih etmeliyim?.Direk Almanya vize başvurusu mu yapmalıyım,yoksa Yunanistan Schengen vizesi ile mi Almanya’ya gitmeliyim.Teşekkür ederim.

Gökmen

Ben yaptınız bu şekilde gittiniz mi

ceank

haklı olabilirsin eskiden köpek muamelesi yapılan bir ülkeydik.bunların başbakanlarını bırak imf memurlarının bile karşısında hazır olda duran başbakanlarımız bakanlarımız vardı. yine aynı TC olsun istiyorlar. siz avrupalıların yalakalığını yapmaya devam edin. haa bişey daha bu ülke er yada geç bunlar tarafından bölünecek. işte o zaman avrupalılar tarafından kürtlerin nasıl satıldığını TÜRK lerin nasıl düzgün insanlar olduğunuda göreceğiz. işte o zaman türklerden vizede istemeyecekler.

Emre

Sen kimi kandırıyorsun Akçomar, hayatında kaç kere yurtdışı gördün.. tayyip’i sevmiyor avrupa ve bu yüzden haklı olarak Türklere tepkililer.. esliden avrupada Türkleri severlerdi, saygı duyarlardı.

Tüm avrupa ile tartışan, tehdit eden bir hükümetimiz var.

serkan

emre kes lan it yalan bilgi verme