SAATLERCE KAPISI AÇIK UÇTU

SAATLERCE KAPISI AÇIK UÇTU

Çin’den Endonezya’ya gitmek üzere havalanan bir yolcu uçağı, kabin kapılarından birinin tam kapanmadığı bir buçuk saat sonra anlaşılınca geri dönüp zorunlu iniş yaptı.

Southern Metropolis gazetesi, Çin’in güneyindeki Guangzhou Baiyun Havalimanı’ndan Endonezya’nın Bali eyaletine gitmek üzere Çarşamba günü yerel saatle 03.00’te havalanan Sriwijaya Havayolları’na ait 1159 sefer sayılı yolcu uçağının kalkıştan üç saat sonra zorunlu iniş için geri döndüğünü duyurdu.

Gazete, kaptan pilotun kapılardan birinin tam kapanmadığını kalkıştan 1.5 saat sonra fark ettiğini, bu nedenle geri dönüş kararı aldığını yazdı. Haberde, kalkış limanına geri döndüklerini anlayan öfkeli yolcularla havayolu görevlileri arasında gerginlik yaşandığı da belirtildi.

Guangdong TV’ye konuşan Sriwijaya Havayolları’nın Guangzhou ofisi müdürü olayı doğruladı. Yetkiliye göre, Boing 737 tipi uçakta 180 yolcu bulunuyordu.(cnn)

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
500

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Endonezya~ 1 year ago

Endonezya’daki tum havayollari maalesef cok risk tasiyor. Ekip yorgunlugundan tutun da bakim noksanligina kadar cok problem var. Tavsiyem, mumkun oldugunca uzak durmaniz.

Ornegin Garuda Indonesia neden Avrupa ve Orta Dogu’da eski kolonisi oldugu Hollanda’nin Amsterdam kenti, Cidde ve Medine’den baska bir yere ucamiyor?

Air Asia Indonesia da hatirlarsaniz Subaraya’dan Singapur’a ucus izni olmadan yola cikmisti.

Not: Air Asia Indonesia, Air Asia’nin tamamini temsil etmiyor. Thai AirAsia, Indonesia AirAsia, AirAsia India, AirAsia Japan, Philippines AirAsia, AirAsia X, Thai AirAsia X, Indonesia AirAsia X hepsi ayri ayri sirketler.