Türk Hava Yolları ve Ryanair hazır. Ukrayna uçuşları ne zaman başlayacak?

Türk Hava Yolları ve Ryanair hazır. Ukrayna uçuşları ne zaman başlayacak?

Bazı havayolu şirketleri Ukrayna havayolu pazarına geri dönme hedeflerini açıkladı. Bu havayolu şirketleri potansiyel olarak Ukrayna’daki uçuşlarına yeniden başlayabilir ve ülkenin havacılık sektörünün gelişimine katkıda bulunabilir.

Düşük maliyetli havayolları Ukrayna’da ne zaman faaliyet göstermeye başlayacak?

Hem düşük maliyetli hem de normal havayolları olmak üzere bir çok büyük havayolu şirketi Ukrayna pazarına dönmeye hazır.

Ukrayna uçuşları savaştan sonra mümkün olacak olsa da, taşıyıcıların Ukrayna’da faaliyet göstermeye büyük ilgi göstermesi nedeniyle ülkenin en büyük havalimanı olan Boryspil üzerinden uçuşların yeniden başlaması uzun sürmeyebilir.

Boryspil havalimanının CEO’su Oleksiy Dubrevsky tarafından yapılan açıklamada:

Dubrevsky, havayolu şirketlerinin geri dönmeye hazır olmalarının teorik değil, gerçek olduğunu ve birçoğu zaten açıkça ilan ettiğini belirtti.

Bazı havayolu şirketleri Ukrayna hava taşımacılığı pazarına geri dönme niyetlerini açıkladılar. Bu da Ukrayna’ya uçuşları yeniden başlatmaya ve ülkenin havacılık sektörünün gelişimine katkıda bulunmaya potansiyel olarak hazır olduklarını gösteriyor” dedi.

Dubrevsky’ye göre, hem düşük maliyetli havayolları hem de büyük havayolları Ukrayna’da faaliyet göstermeye hazır olduklarını kamuoyuna açıkladılar. Özellikle de

Ryanair (İrlanda);

LOT (Polonya);

Türk Hava Yolları (Türkiye);

Air Baltic (Letonya);

SkyUp (Ukrayna);

Lufthansa (Almanya).

Genel olarak Dubrevsky, Boryspil Havalimanı’nın savaş bittikten sonra nispeten hızlı bir şekilde faaliyetlerine devam edebileceğini vurguladı. Aynı zamanda, “Avrupalı taşıyıcılarla yapılan görüşmelerde ve iş toplantılarında, Ukrayna’ya uçuşlara büyük bir ilgi var” dedi.

Ukrayna’da hava yolculuğuna ne zaman izin verilecek

Ukrayna’da hava yolculuğunun yeniden başlaması için yaklaşık bir zaman bulunmamakta. Ukrayna Hava Kuvvetleri sözcüsü Yuriy Ihnat daha önce bunun için tek koşulun ordunun gökyüzünü korumak için gerekli tüm araçlara sahip olması olduğunu açıkça belirtmişti.

Ukrayna’nın tüm hava alanlarının şu anda “operasyonel” olduğunu ve hepsi de ordunun kontrolü altında oluğunu açıkladı.

©AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir