Rusya

Rusya-Türkiye uçuş sayısı yüzde 50 artıyor, fiyat yüzde 50 düşüyor

Rusya ile Türkiye bu yaz iki ülke arasındaki sefer sayısının yüzde 50 arttırılması konusunda anlaşmaya vardı. İzvestiya gazetesi haziran-ağustos arasında haftada 1200 sefer düzenleneceğini yazıyor.

Geçtiğimiz yaz iki ülke arasında sefer sayısı haftada toplam 750-850 aralığına kadar çıkmıştı. Bu yaz ise Rus havayolu şirketlerinin 750, Türk şirketlerinin ise 400 sefer düzenleyeceği bildirildi.

Aeroflot’un direkt uçuş gerçekleştireceği şehirler İstanbul, Antalya, Bodrum, Dalaman ve İzmir şeklinde sıralanıyor. Şirket 27 Mayıstan itibaren ilk kez İzmir’e de uçacak.

Aeroflot’un yanı sıra Rossiya, Pobeda, S7, Utair, Azimut ve Red Wings şirketlerinin de farklı şehirlerden Türkiye’deki tatil beldelerine seferler düzenleyeceği öğrenildi.

İzvestiya’ya konuşan Türkiye’nin Moskova Turizm Ateşesi İlker Özkan bu yıl 6 milyon Rus turist ağırlamaya hazırlandıklarını söyledi.

Sektörel uzmanlar sefer sayısındaki artışla birlikte uçak bileti fiyatlarının inişe geçeceği fikrinde.

OneTwoTrip’in açıkladığı verilere göre ilkbahar ve yaz mevsimlerinde Rusya-Türkiye gidiş-dönüş uçak bileti fiyatı geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 47,4 daha düşük olacak.

Ortalama bilet fiyatı 21 bin ruble (272 dolar).

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir