Rusya, Atlasglobal’e St Petersburg’dan charter uçuş izni vermedi

Rusya, Atlasglobal’e St Petersburg’dan charter uçuş izni vermedi

Rusya, Türkiye’ye gelecek 12 bin turisti mağdur etti. Dünya Kupası’ndaki yoğunluğu gerekçe gösteren Rusya, Atlasglobal’e St Petersburg’dan charter uçuş izni vermedi.

RUsya’nın St. Petersburg şehrinden Antalya’ya charter uçuşlar düzenlemek için başvuru yapan Atlasglobal’e Rusya Federal Sivil Havacılık Kurumu’nda (Rosaviatsiya) izin çıkmadı.

Rosaviatsiya, Rusya’da 14 Haziran’da başlayacak olan Dünya Kupası’ndaki yoğunluğu gerekçe göstererek Atlasglobal’e izin vermezken, hava yolu şirketinden kapasite alan tur operatörleri de 12 bin Türkiye paksını iptal etmek veya başka güzergahlara yönlendirmek zorunda kaldı.

Rusya, Türkiye’ye gelecek 12 bin turisti mağdur etti

Atlasglobal’in tur operatörleri ile yaptığı kontratta “İki ülkenin uçuşlara izin vermesi durumunda” maddesinin bulunduğu, izin alınamayınca da uçuşların iptal edildiği ifade edildi.

Atlasglobal söz konusu uçuşları gerçekleştirmek için kiraladığı uçak hala beklemede bulunuyor.

St Petersburg uçuşları için Atlasglobal ile kontrat yapan tur operatörlerinin ise başta THY olmak üzere, diğer uçak şirketleriyle görüştüğü ancak bu kapasiteyi karşılayacak koltuk bulmanın zor olduğu gelen bilgiler arasında.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.