Rus Kuvvetleri, Ukrayna Su-25 Uçaklarını İmha Etti

Rus Kuvvetleri, Ukrayna Su-25 Uçaklarını İmha Etti

Rus kuvvetleri, Mykolaiv Bölgesi’ndeki Voznesensk havaalanında Ukrayna Hava Kuvvetleri’ne ait üç Su-25 uçağını imha etti. Rusya Savunma Bakanlığı’nın günlük özetinde yer alan bilgilere göre, Nikolaev bölgesindeki operasyonlar sırasında Rus Silahlı Kuvvetleri birlik grupları, Ukrayna’ya ait Su-25 uçaklarını imha etti. Ayrıca, bir aydınlatma ve yönlendirme radarı, bir savaş kontrol aracı, bir alçak irtifa dedektörü ve S-300 uçaksavar füze sisteminin üç rampası da imha edildi.

Bu saldırılarla birlikte, Ukrayna Silahlı Kuvvetleri (AFU), Rus saldırıları sonucunda 126 farklı bölgede iki mühimmat deposu ve bir drone montaj ve depolama tesisi kaybetti. Ayrıca, Rus hava savunma güçleri 178 Ukrayna İnsansız Hava Araçlarını (İHA) ve HIMARS ve Uragan çoklu fırlatma roketatarlarına ait 23 roketi düşürdü.

© AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan SON DAKİKA HAVACILIK HABERLERİ kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Airport haberi hayatımdan çıkardım, Rus propagandasına devam edersiniz sizi de çıkaracağım haberiniz olsun. 34 askerimizin katili Rusya propagandası yapmanıza tahammül edemiyorum. Sarıkamış’i saymadım bile

    Cevapla