featured

Rus heyet havalimanı güvenliği için ikinci kez Mısır'a gidiyor

Mısır Sivil Havacılık Kurumu yetkililerine dayandırılarak verilen haberlere göre, yeni bir Rus heyet ülkedeki havalimanlarının güvenliğini kontrol etmek için pazartesi Kahire’ye gidecek.
Mısır’da yayın yapan Al Ahram gazetesinin haberine göre, yeni bir Rus heyeti Kahire Havalimanı’na yapılan ikinci terminaldeki güvenlik önlemlerini kontrol etmek için pazartesi bu ülkeye gidecek.
Ekim ayında bir açıklama yapan Rusya Ulaştrma Bakanı Maksim Sokolov, Mısır’a dönük seferlerin başlamasına ilişkin kararın 2016 yılı bitmeden alınabileceğini belirtmişti. Sokolov aynı açıklamasında, Mısır’ın Rusya’nın talep ettiği güvenlik önlemlerinin neredeyse tamamını havalimanlarında uyguladığının altını çizmişti. Buna, havalimanı çalışanlarının içeriye girişini kontrol eden biometrik sistem de dahil.
Öte taraftan Ulaştırma Bakanı ile bir araya gelen Mısır Parlamentosu Turizm Komisyonu yetkilileri, alınan güvenlik önlemleri hakkında bilgi aldı. Yapılan değerlendirmelerde, uçuş yasağının kalkması için Rus heyetin final ziyaretini gerçekleştireceği ve heyetin tutacağı raporun ardından uçuşların yeniden başlaması sürecine girileceği ifade edildi.(turizmgüncel)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir