Romanya ve Bulgaristan için Yeni Bir Dönem. Schengen Bölgesine Resmen Katılıyor

Romanya ve Bulgaristan için Yeni Bir Dönem. Schengen Bölgesine Resmen Katılıyor

Bulgaristan ve Romanya resmen Schengen Bölgesine üye olarak katılıyorlar. Bu, Schengen vizelerinin verilmesi ve iç hava ve deniz sınırlarındaki kontrollerin kaldırılması da dahil olmak üzere Schengen kurallarının her iki ülkede de uygulanacağı anlamına geliyor.

AB Komisyonu, Schengen Bölgesinin Genişlemesini Övgüyle Karşılıyor:

Avrupa Birliği Komisyonu, iç sınır kontrollerinin olmadığı dünyanın en büyük ortak alanının genişlemesini övüyor. Başkan Ursula von der Leyen, bu durumu Schengen bölgesi ve her iki ülke için tarihi bir an olarak memnuniyetle karşılıyor.

İşbirliği Çerçeveleri: Bulgaristan ve Romanya’nın Sınır Yönetimi ve Göç Konularında İşbirliği:

AB Komisyonu, Bulgaristan ve Romanya tarafından oluşturulan İşbirliği Çerçeveleri ile sınır yönetimi ve göç konularında işbirliğini geliştirmeyi amaçlıyor.

Avrupa Birliği Konseyi, İç Kara Sınırlardaki Kontrollerin Kaldırılması İçin Tarih Belirleyecek:

Avrupa Birliği Konseyi, Komisyonun desteğiyle Bulgaristan, Romanya ve diğer Schengen ülkeleri arasındaki iç kara sınırlarında kontrollerin kaldırılması için bir tarih belirleyecek.

Schengen Üyeliği: Bulgaristan ve Romanya’nın Entegrasyon Süreci:

2011 yılında Schengen üyeliği için gerekli şartları yerine getiren Bulgaristan ve Romanya, artık Schengen bölgesine tam entegrasyon sağlayarak bölgenin iç güvenliğine katkıda bulunacak ve Avrupa içinde serbest dolaşımı kolaylaştıracak.

Pasaport ve Vize Gereksinimlerinin Kalkması: Romanya ve Bulgaristan için Yeni Bir Dönem:

Romen ve Bulgar yolcuların Schengen bölgesinin büyük bölümünde hava ya da deniz yoluyla seyahat etmek için pasaport ya da vize ibraz etmelerine artık gerek kalmayacak.

© AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan SON DAKİKA HAVACILIK HABERLERİ kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Avrupa’da hiç sevilmeyen ve pis işlerde uzmanlıkları iyi bilinen vatandaşları olan iki ülke şengene dahil edildi güçlenmiş, şahlanmış,herkesin gıpta ettiği biz hala bekliyoruz ne güzel…

    Cevapla
  2. 3 hafta önce

    Başvuru telebikabul ediyorum

    Cevapla