Air Malta faaliyetlerine son verdi! Elveda Air Malta, Merhaba Skynight

Air Malta faaliyetlerine son verdi! Elveda Air Malta, Merhaba Skynight

30 Mart Cumartesi günü, uzun yıllar boyunca hizmet veren Air Malta’nın faaliyetlerine son verdiği duyuruldu. Son uçuşlarından biri, Londra Heathrow Havalimanı’ndan kalkıp Malta’nın Luqa Havalimanı’na iniş yapan KM 103 sefer sayılı uçuş oldu.

Air Malta’nın kapanmasıyla birlikte, ülke artık KM Malta Havayolları adını taşıyacak yeni bir ulusal havayoluna ev sahipliği yapacak. Bu yeni isim, selefi olan ve IATA rezervasyon kodu “KM”ye bir selam niteliğinde.

Times of Malta’ya göre, yeni havayolu, Avrupa Komisyonu’nun hükümetin Air Malta için yeni devlet finansmanı talebini reddetmesinin ardından kuruldu. Yeni isimleri “Skynight” olacak.

Yeni havayolunun iş modeli easyJet gibi popüler eğlence havayollarının izlerini takip ediyor. Düşük giriş seviyesi bilet ücreti Economy Basic ile yolcular artık büyük kabin bagajlarıyla seyahat edemeyecekler. ABD’deki Delta gibi havayollarının sunduğu bir ücret sınıfıdır. Ancak, easyJet’in aksine, yeni Malta bayrak taşıyıcısı kabin çantalarının en fazla 2 kg ağırlığında olmasına izin verecek.

© AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan SON DAKİKA HAVACILIK HABERLERİ kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir