Rekabet bilet fiyatlarını düşürecek

Rekabet bilet fiyatlarını düşürecek

Uygun fiyata uçak bileti sunan Ryanair’in Frankfurt’a gelmesi Lufthansa’da şok etkisi yarattı.

Almanya’da uçak yolcularını sevindirecek gelişmeler yaşanıyor. Sunduğu uygun fiyatlarla ön plana çıkan ve milyonlarca yolcusu bulunan İrlandalı havayolu şirketi Ryanair, Almanya’nın en büyük havaalanı Frankfurt’tan uçacağını açıkladı. Tabiki uygun fiyat politikası Frankfurt’tan uçuşlar için de geçerli olacak.

Bu durum Alman havayolu devi Lufthansa’nın planlarını alt üst etti. Merkezi Frankfurt’ta bulunan ve daha pahalı olduğu için yolcu kaybetme endişesine düşen Lufthansa şimdi “Ne yaparım da bu sorunu çözerim” diye planlar yapıyor. Bu konuda ilk atılacak adımın ne olduğu da anlaşıldı. Lufthansa kendi şirketi olan Eurowings’i de Frankfurt Havaalanına getirmeye hazırlanıyor. Bu sayede

Ryanair’in karşısına aynı fiyat politikasıyla çalışan bir havayolu çıkarmış olacak ve müşteri kaybını önleyecek.Peki bu durum biz yolcular açısından ne anlama geliyor?Rekabet ortamı kızışacak, uçak bilet fiyatları düşecek. Ryanair Frankfurt’tan İspanya ve Portekiz’deki tatil bölgelerine uçacak. Örneğin Mayorka Adası. Ancak önümüzdeki dönemde uçulan nokta sayısı artabilir. Yani sonuç ne olursa olsun gidişat yolculara yarayacak.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments