Paris’te “Thy’nin Başarı Hikayesi” Konferansı

Paris’te “Thy’nin Başarı Hikayesi” Konferansı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) Genel Müdürü Temel Kotil, “THY’de vizyoner düşünmeyi öğrendim. Türkiye her konuda çok iddialı. Bu coğrafyada olmak bunu gerektiriyor. İnsanlar da çok aç başarıya. Türkiye’nin şu anda çok iyi eğitilmiş elit insanlara ihtiyacı var.” dedi.

Fransa’nın başkenti Paris’te Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Paris Temsilciliğince düzenlenen “THY’nin Başarı Hikayesi” adlı konferansa katılan Kotil, Türk girişimcilerle Türk Hava Yollarında (THY) yaşadığı yöneticilik tecrübelerini paylaştı.

THY gibi büyük çapta bir şirketi yöneterek önemli tecrübe kazandığını belirten Kotil, “THY’de vizyoner düşünmeyi öğrendim. Türkiye her konuda çok iddialı. Bu coğrafyada olmak bunu gerektiriyor. İnsanlar da çok aç başarıya. Türkiye’nin şu anda çok iyi eğitilmiş elit insanlara ihtiyacı var. Bu elitten kastımız, çocukluğundan bu yana bir şeyler yapmaya çalışan cin gibi insanlar.” diye konuştu.

THY’nin dünyada önde gelen bir havayolu şirketi olduğunu vurgulayan Kotil, “Şu anda büyüklük olarak uluslararası havayolu şirketleri arasında ilk 10’dayız. Türkiye 2023 gelmeden ilk 10’a girdi. Yetmez tabii ki çünkü 2023’te birinci olması gerekiyor. Başarı herkesin biraz kendini motive etmesinden geçiyor.” ifadelerini kullandı.

Konferansa, İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı (OECD) Türkiye Daimi Temsilcisi Büyükelçi Erdem Başçı, Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu, MÜSİAD Paris Şubesi Başkanı Hakan Kalaycı, Paris Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Ahmed Bakcan ile Fransa’da yaşayan Türk girişimciler katıldı.

Geri

7
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Abartmayın

Konferansları abartmayın. Bunlardan çok olur olması da gerekir ama biz birşey konuştuk mu haddinden fazla havaya giriyoruz. Güzel birşey ama şirketin geleceğini kurtarmaz.

Vizyoner insanlar

Türkiye’nin vizyoner insana ihtiyaç duyduğunu söylemek güzel de vizyoner olanlar zaten artık bu ülkeden pılısını pırtısını toplayıp gidiyor. Geriye partizan yobazlar kalıyor.

cvp

Katılıyorum. THY de de aynen böyle oldu. Şu anda teknik konuları bilmeyen sadece siyaset yapan partizan yobazlar başta kaldı.

Zamanlama

Tkotil şirketin kötüye gitmesinden hemen önce bıraktı. Müthiş bir manevra. THY küçülmek zorunda kalacak çünkü artık dünya güvenli olarak görmüyor Türkiye’yi. Uçuşlar azaldı ve daha da azalacak gibi görünüyor.

diğer taraftan

Maalesef ilkerin boyle konferanslarda psylaşabileceği hiçbir başarısı yok. Olsa olsa başarısızlık hikayesi olurdu ki, bunu da MBA derslerinde “Yoneticilikte yapılmaması gerekenler” dersinde verirler

vizyoner temel !

Bu ülkenin çok iyi eğitimlileri seni makama getirenler ve senin gibi yöneticiler! sayesinde yurtdışına kaçtı ! Cin gibi derken sen ve senin gibi hayatlarında her işlerini torpille yapmış,yaptırmışları ve havacılığı işe yeni aldığın genç arkadaşlarınla beraber internetten öğrenenleri kast ediyorsun sanırım! Hala 2023’de 1. olacağız diye sallıyorsun! En ufak krizde seni deve keserek,takunya ile vipten geçirerek vs vizyoner yapan şirketin 46 uçağını ground etti, bir sürü personel çıkardı,hat kapattı,ilker efendi ve avukatları bile mali krizdeyiz diye itiraf etti bu halinle nasıl 1. olacaksın?Ayrıca thy,uçuş güvenliğinde en büyük 60 firma içinde 49. sırada olan bir şirket! Sanırım şirkete doldurduğun şu an… Devamını oku »

vizyoner temel ! Cvp

Tam anlamıyla basit bir xxx ve fitnecisin. Anlaşılıyor ki çok buyuk bir kuyruk açın var 🙂 Bu arada Ilkerciğine de methiyeler mi düzüyorsun.…