QANTAS’DAN SANATA DESTEK

QANTAS’DAN SANATA DESTEK

Havayolu Taşımacılığı ve Sanat İç içe Dünya Sahnesinde Qantas Vakfı Avustralya Sanat Müzesini açıyor.

MCA- Museum of Contemporary Art Australia ve Tate’in ortak çalışmalarıyla açılan müze ulusal taşıyıcı Qantas’ın işbirliği ve katkısıyla gerçekleşti. Tate, Birleşlik Krallığın başkenti Londra’da yer alan uluslararası modern sanat eserlerinin sergilendiği bir müze. Şimdi MCA’ya destek veriyor.

Ulusal havayolunun desteği ise 2.750.000 $ ile Qantas vakfından kurumsal hediye. Bu müzede sergilenen eselerle çağdaş Avustralya sanatının uluslararası profili tanıtılıyor. Avustralyalı sanatçılar ve ulusal havayolu…, her iki kurumun desteklediği çalışmalar 5 yıllık ortak bir program sağlayacak. İki lider kuruluş açılışta çok heyecanlı olduklarını belirttiler.

Yorumum: Qantas’ın sanata verdiği desteği alkışlamak gerekir. Bizde ise bilhassa THY yabancı aktör ve aktrisler in yanı sıra yabancı futbol takımları ve yabancı sporculara milyonlarca dolar aktarıyor.

Sefa İnan

Geri
Etiketler:

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Meral Döşemeciler

2013’de THY Nostalji yaşatacak bir müze çalışmasına başlamak için atağa kalktı. Her kesimden eski kıyafet,eşya ve akla gelebilecek her türlü obje toplandı. Mesela ben üniformadan, şapkaya, pardesü, ayakkabı ve fular ve eldivene kadar dünya eşya verdim. Çıt yok! Şİmdi çok üzülüyorum.