featured

Qantas CEO’su havayolunun başarısızlıkları için özür diledi

 

Qantas CEO’su Alan Joyce, havayolunun uçuş gecikmeleri, kayıp bagajlar ve bir dizi başka sorunla ilgili alıdığı sert eleştirilerden sonra havayolunun tüm müşterilerinden özür diledi.

Qantas, 21 Ağustos Pazar günü yaptığı açıklamada, son operasyonel zorluklar için resmi olarak özür dilemek ve ulusal taşıyıcıyı COVID’den sonra en iyi duruma döndürmek için çalışırken, gösterdikleri sabır için teşekkür etmek için milyonlarca müşterisine ulaştığını söyledi.

Havayolu, yüksek düzeyde hastalık izni (grip, COVID ve izolasyon gereklilikleri nedeniyle) ve sektör çapında bir işgücü sıkıntısı ile uğraştığı için, kayıp bagajlar ve zamanında kalkış performansını iyileştirmek için bir dizi girişim başlatıyor.

Qantas, Nisan ayından bu yana 1.500 yeni kişiyi işe aldı ve daha fazlası de gelecek. Uçuş programları yeniden ayarlandı ve seyahat deneyimini sorunsuz hale getirmek için önemli havalimanlarında yeni teknolojiye 15 milyon dolar yatırım yaptı.

Qantas Group CEO’su Alan Joyce, Pazartesi günü bir e-posta ile gönderilen video mesajı aracılığıyla doğrudan Sık Uçan Yolcularla konuşan, uzun süre yerde kaldıktan sonra insanları tekrar uçuşlarda görmenin harika olduğunu ve uçuşlara dönüşün sorunsuz gitmediğini kabul etti.

“Geçtiğimiz birkaç ay içinde çoğunuz uçuşları ertelendi, bazı uçuşlar iptal edildi ve bagajlarınız kayboldu. Bunun elbette bazı nedenleri var, ancak Qantas’tan beklediğiniz şey söz konusu olduğunda, yeterince iyi olamadık” dedi Joyce. “Ulusal taşıyıcı adına özür dilemek ve elimizden gelenin en iyisini yapmak için çok çalıştığımızdan emin olmanızı istiyorum. Bagaj taşıma ve zamanında performansta sürekli bir iyileşme görüyoruz ve hava durumu gibi kontrolümüz dışındaki faktörlerin programımız üzerinde etkisi olsa da, işlerin her hafta iyileşmeye devam etmesini bekliyoruz. Özür dilemenin yanı sıra, teşekkür etmek de istiyoruz. Frequent Flyers Silver için, binlerce Qantas Puanı ve Lounge geçişleri dahil olmak üzere bir dizi girişime yatırım yapıyoruz.

Qantas ayrıca, uluslararası ve iç hat uçuşlarında Pazartesi günü saat 12:00’den itibaren piyasaya sürülen ek koltuk dilimiyle, yüzde 50’ye kadar daha fazla Classic Reward koltuk kullanılabilirliği taahhüdünü  30 Haziran 2023’e kadar uzatılacak. Ödül koltuklar, Qantas Puanları kullanılarak rezerve edilebilir. Qantas, Classic Reward koltuklarını artırma taahhüdünü ilk olarak geçen yıl Ekim ayında açıklamıştı. O zamandan beri, Sık Uçan Yolcular 80 milyardan fazla Qantas Puanı kullandı ve Qantas tarafından taşınan her 11 yolcudan biri bedava ödül koltuğunda uçtu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir