featured

Ahmet Bolat’tan Türk Hava Yolları çalışanlarına prim açıklaması

 

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Ahmet Bolat çalışanlarına prim açıklamasında bulundu.

Yapılan Açıklamada şu bilgilere yer verdi;

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Her gün binlerce kez gökyüzüne çıkardığımız, gururla yakamızda taşıdığımız daha da önemlisi gönlümüzde her daim bulunan Türk Hava Yolları logosunun esin kaynağı yaban kazları…

Pandemi şartlarında fırtınalı gökyüzünde gösterdiğimiz birlik ve beraberliği, sonrasında yeniden yükseliş sürecinde ortaya koyduğumuz çaba ve takım çalışmasını yaban kazlarının kıtaları aşan yolculuğuna benzetiyorum.  Ne sert rüzgarlara yenildik ne de güneşe aldanıp rehavete kapıldık. Hedefe odaklandık ve başarı için yüksekten uçmaktan hiç vazgeçmedik.

Pandemiden çıkışta bu yıl başından itibaren, özellikle yoğun yaz döneminde ortaya koyduğunuz gayretli çalışmalar için sizlere teşekkür ederim. Bu çabaların meyvelerini toplamaya devam ediyoruz.

Eylül ayında Skytrax Dünya Hava Yolları Ödüllerini kazanan markamız,  son olarak 2023 APEX Official Airline Ratings’te bir kez daha 5 Yıldızlı Global Havayolu olarak değerlendirildi ve dünyada sadece sekiz havayolunun layık görüldüğü World Class Ödülünü ikinci kez kazanma başarısını gösterdi.  Tüm Türk Hava Yolları ailesinin aynı hedef doğrultusunda azim ve özveri ile çalışması neticesinde elde edilen bu başarılar için siz değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum.

Değerli arkadaşlar;

Aile paylaşmak demektir. Aylar önce verdiğim “birlikte başaralım, birlikte kutlayalım” mesajımı yeniden hatırlatmak isterim. Biz birlikte başardık. “Evet başardık.” Bunu gururla kendimize ve arkadaşlarımıza söyleyelim. Biz büyük ve güzel bir aileyiz.

Sizlere söz verdiğim üzere şimdi mutlulukla söylüyorum ki iştiraklerimiz dahil tüm çalışma arkadaşlarımızın primlerini 8 Kasım’da maaşlarıyla birlikte hesaplarına yatıracağız. Hatırlayacağınız üzere Ortaklığımız karının yüzde 10’unu tüm çalışma arkadaşlarımız ile paylaşacağız demiştim ve şimdi paylaşıyoruz. Hanelerimize götüreceğimiz, sevdiklerimizle paylaşacağımız bu primlerin öncelikle bereketli olmasını diliyorum.

Bu uygulamamızın Ortaklığımıza toplam maliyetinin,  karımızın yüzde 15’i civarında   olduğunun farkında olarak gelecek sene için de şunu taahhüt etmekten ayrıca sevinç duyuyorum.

“Kısmet olursa, seneye daha çok kazanalım ve daha çok paylaşalım.”

Yeni arkadaşlarımızla takviye edeceğimiz güçlü ailemizle beraber 400 uçağın üzerine çıkacağımız 2023 yılında, başarıyı yine hep birlikte tüm gayretlerimizle yakalayacağımıza yürekten inanıyorum.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Ahmet Bolat
Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

43 Yorum

 1. 4 hafta önce

  Sayın başkanım altur turizm personelinede prim vereceginizi beyan ettiniz sözünüzde duracakmısınız yoksa fazla umut etmiyelimmi lütfen bir acıklama yaparmısınız teşekkür ederim.saygılarımla

  Cevapla
 2. Tgs ye alım var mı arkadaşlar?

  Cevapla
 3. 4 hafta önce

  Bu enflasyonda bu prim! el insaf

  Cevapla
 4. 1 ay önce

  Prim,promosyon falan vermen gerek tabii de Thy’den haksız yere atılan,işe iade ve sosyal hak davalarını kazananlara pas bilet ve emekli kartlarını niye hala vermiyorsun,hani kul hakkı,nerede yetim hakkı yedirmem sözün? Güya dini bütün, alnı secdeye değen,haramı helali bilen adamsın,üstünde bir sürü insanın vebali var unutma!

 5. 1 ay önce

  Ayin 8inde 135000 vergi diliminde olup, yanı şirket 135000 yatırıp, 90,000 tl net elimize geçicek gibi düşünün. BİR DOST

 6. 1 ay önce

  Part time öğrencilere de hayirli olsun demek istiyoruz.. Verilecek mi bizlere?

 7. 1 ay önce

  Ya arkadaş yazmıyım diye çok tuttum kendimi ama burda bu kadar zır cahili görünce dayanamadım ey cahil okudugunu anlamayan kişi, iştirak derken THY A.O. Yani %100 iştiraki olan TEKNIK ve BILGI den yani %100 kendi öz personeli olan çalışanlardan bahsetmekte olup diger grupları kastetmemektedir! Ayrıca garip olan para diye ağlayanlar zaten aldı ve bu atılan mail diğer gruplara geldimi hayır! Diger gruplar ayın 8 de maaş alıyormu HAYIR zır cahil arkadaş hala yok tgs yok taşeron yok doco yok o yok bu yeter da!, ikinci saçmalık yok vergiye sokucak yok o olacak ya THY li okumayı bilmeyen bu şirkete nasıl girdigi belli olmayan arkadaş adam orda ne demiş bize maliyeti %15 olacak demiş, yani bu adam sana kârın %10 dağıtılacak dedimi dedi maliyeti %15 bulucak demek nedemek net verilecek demektir yani maliyetini (vergisini) ben üstleniyorum demek istedi. Pes ya siz buralara nasıl geldiniz akıl alır gibi degil…. 

  • 4 hafta önce

   Evet cahil arkadasım bize de mail geldi senin zoruna giden boruna gitsin sanki senin cebinden cıkıyor …

   Cevapla
 8. 4 brüt maaş deniliyor bilgisi olan var mı?

  Cevapla
 9. 1 ay önce

  Ahmet bolat beye selam ve şükranlarımı sunuyorum rabbim sizden razı olsun tgs çalışanı olarak sizinle gurur duyuyorum Allah yar ve yardımcınız olsun

 10. 1 ay önce

  İştirakler diyince tgs ve doconun iştahı kabardı yine. Arkadaşım siz aldınız. Bu ikramiye teknik,, teknoloji vs. Gibi %100 iştiraklere verilecek. Bir de AO alacak aynı gün işte. Doyun yahu artık?

 11. 1 ay önce

  Tgs,5M ve diğer çalışan taşeronlar bu primden almicak alacak olanlar THY A.O. THY TEKNİK BİLGİ TEKNOLOJİ AS VE TSI alicak sadece THY bünyesindeki kendi sirketlerine verilecek

  Cevapla
 12. 1 ay önce

  Arkadaşlar yorumlarda 5m tgs vs onlarda beklentiye girmişler ama size yattıya arkadaşlar hani ? Bu teknik a .ş ve A.O için atılan bi mail.

  Cevapla
 13. 1 ay önce

  Bırak masalı, tribüne oynamayı da thy’den haksız yere işten atılan ve işe iade ile sosyal hak davalarını kazananlara pas bilet ve emekli kartlarını niye hala vermiyorsun, hani kul hakkı yedirmem diyordun ne oldu? Yüzlerce insanın vebali ilker ve senin üstünde unutmayın !

  Cevapla
 14. 1 ay önce

  hostesler ve pilotlar tk personelinden fazla alacağı için açıklama yapılmamış , normalde bildiğiniz üzere herkes aynı alacak denmişti

 15. 1 ay önce

  Asıl Türkiye şartlarında 60-70 para değil Çalışan kod adlı arkadaş

  Cevapla
 16. 1 ay önce

  YGS ye varmı THY nın işini TGS yapıyo bildiğim kadarıyla

  Cevapla
 17. 1 ay önce

  Yolunuz açık olsun gururumuz THY

  Cevapla
 18. 1 ay önce

  Bu kar payı 5m kargoyu kapsıyor mu

  Cevapla
 19. 1 ay önce

  Rakamlarda fazla uçmayın 5 10 yeterli Allah razı olsun

  Cevapla
 20. 1 ay önce

  Tahmini kar beklentisi 23 Milyar, Çalışan sayısı 35.000 2.3 Milyar/35. 000 =65000 (Tahmini).Ayın 8’inde dediğine göre muhtemelen %100 iştiraklerden bahsediyor

 21. 1 ay önce

  Keşke bende Türk hava yollarında çalışsaydım bir hizmet verseydim çok istedim ama kısmet olmadı

  Cevapla
 22. 1 ay önce

  Allah bereket versin. Herkes hayrını görsün inşallah. 10 bin bekliyorum çok şükür…

  Cevapla
 23. 1 ay önce

  Allah size Ve Sizin Gibi Adeletli Yöneticileri, Basimizdan Eksik Etmesin, Sayın Başkanım, Sagolun Varolun İnşaAllah.

  Cevapla
 24. 1 ay önce

  Do&Co çalışanlarına da 30 bin verilecek diye açıklama yaptınız fakat do&Co 240 günü doldurmayan alamıyacak dediler ve 7 bin lira aldık

  Cevapla
 25. 1 ay önce

  TGS’ye de ayın 8’de yatacak mı ?

  Cevapla
 26. 1 ay önce

  İnsan oğlu doyumsuz evet şirket güzel kar etti ve personellerini de görüyor. Vermese kaçınız işi birakabilir. Bir ülkenin haline bakın dışarıda ki piyasaya bakın bu maaşı bu kâr payını ona göre hesaplayın. Gönül ister 3 haneli olsun ama unutmayın aza kanaat etmeyen çoğu bulamaz. Allah şirketimize zeval vermesin.

  • 1 ay önce

   Senin gibi emeğini sömürten,yöneticileri lüks hayat yaşayıp kendileri azla yetinmeyi kabullenmişlere ne desek boş. Sizlere asgari ücret bile çok ne de olsa azla yetinmek,onu bunu kıskanmak,imrenmek hayat tarzınız olmuş…

 27. 1 ay önce

  Araba aldırır mı onu de helee

  Cevapla
 28. 1 ay önce

  Herkese derken ?

  Cevapla
 29. 1 ay önce

  100 bin TL hayırlı olsun

 30. EN AZ 75 OLACAKMİS . GUZEL PARA HAYİRLİ OLSUN

  Cevapla
 31. 1 ay önce

  Diğerleri ayrı yattı bu neden maaşla yatıyor acaba?Niye vergiye giriyor ben anlamıyorum ya.

  Cevapla
 32. 1 ay önce

  Şimdi 60 bin 70 bin paramı diye yazanlarla dolacak burası. Türkiye şartlarında muazzam para bunlar. Allah bereket versin inşallah. Başkan Allah senden razı olsun.

  Cevapla
 33. 1 ay önce

  bu prim kimlere yatacak açıklayan varmı ?

  Cevapla
 34. 1 ay önce

  En azından şükür miktarı açıklamamış, herkesin gözü kalırdı yoksa

  Cevapla
 35. 1 ay önce

  “Kısmet olursa, seneye daha çok kazanalım ve daha çok paylaşalım.” Yapılan yazıyı bu sözler özetlemiş .

  Cevapla
 36. 1 ay önce

  8 kasımda hesaplara yatırılacakmış teşekkürler thy yönetimi

  Cevapla
 37. 1 ay önce

  Miss Ahmet Başkan sağ ol Taşeronları da unutmazsan mutlu edersin bizi

  Cevapla
 38. 1 ay önce

  Duyumcular yeşillendirin bizi be alcağız.

  Cevapla