Pilotlar orman yangınları için eğitim alacak! - Airline Haber

Pilotlar orman yangınları için eğitim alacak!

Başta orman yangınları olmak üzere tabii afet ve acil vaziyetlerde Mehmetçik artık daha aktif bir rol oynayacak. TSK, alakalı kurumlarla koordine olarak uçak, helikopter, personel ve araç gereç desteği sağlayacak.

Orman yangını söndürmeye uygun özellikteki hava araçlarına asıl görevlerini aksatmayacak biçimde ilave sistemler takılacak.

Pilotlara orman yangınları kapsamında ilave eğitimler verilecek. İhtiyaç hâlinde orman yangınlarında kullanılmak üzere “Rezerv Güç” yaratılacak.

Öte Yandan orman yangınları konusunda ortak tatbikatlar yapılacak.

TSK envanterindeki hava araçlarının çift amaçlı olarak kullanılması için Tarım ve Orman Bakanlığı ile lüzumlu koordinasyon sağlanacak.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (1)
  • yellow bat
    0 0

    Çok geç kalınmış, ülke menfaatleri için çok kritik bir karar. Bu ülkenin milli servetiyle edinilmiş her türlü araç gereç ve yetişmiş insan gücü, kamu yararına olacak şekilde ülkece ihtiyaç duyulan tüm alanlarda stratejik bir planlama ve kurumlararası güçlü koordinasyonla her zaman kullanılabilmeli. Konjonktür tesirinde görev gamındaki öncelik sıralaması ülke menfaatleri göz önünde bulundurularak sık sık revize edilmeli.Sıradaki haber:

Emirates, 2021 Dubai Havacılık Fuarı’nı başarıyla tamamladı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.