Pilot Uçağı Havaya Uçurmakla tehdit Etti ve Kabin Memuruna Saldırdı

Pilot Uçağı Havaya Uçurmakla tehdit Etti ve Kabin Memuruna Saldırdı

Emirates’de görev dışı uçuş yapan bir pilot Airbus A380 tipi uçağı havaya uçurmakla tehdit ederek kabin memuruna saldırdı.

BAE’deki çeşitli kaynaklara göre, Pilot Madrid’den Dubai’ye seyahat ediyordu. Önce sigara içip içemeyeceğini sordu. Kalkıştan sonra 27 yaşındaki Pilot diğer yolculara küfretmeye başladı. Bir Uçuş Görevlisine hakaret edip saldırdı ve ekibin izni olmadan iki bira aldı.

Kural dışı davranışlarına devam eden pilot sonunda plastik kelepçe ile bağlandı. Daha da agresif hale gelen pilot, uçağı havaya uçuracağını iddia etti.

1 Haziran 2018 Tarihinde yaşanan olay, havayolu tarafından doğrulandı. EK144 Sefer sayılı uçuşta, kural tanımaz bir yolcu taşındığı, olayın mahkemede görüşüldüğü ve daha fazla açıklama yapılamayacağı bildirildi.

Tanıkların ifadesine göre; pilot koltuğundaki IFE-In-flight intertaiment ekranına ve pencereye defalarca kafası ile vurarak zarar verdi. Pass seyahat eden pilot uçak Dubai’ye indiği anda polisler tarafından tutuklandı.

Savcılara göre, pilotun verdiği  hasarlarının tahmini değeri 2.700 USD’ye kadar çıkıyor. Dava henüz bitmediği için pilota ne ceza verileceği bilinmiyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.