‘Pegasus, Trabzon Yolcularına Mağduriyet Ödemesi Yaptı’ İddiası

‘Pegasus, Trabzon Yolcularına Mağduriyet Ödemesi Yaptı’ İddiası

Pegasus Hava Yolları’nın Trabzon Havalimanı’nda meydana gelen kazada uçakta bulunan 162 yolcuya mağduriyet ödemesi yaptığı iddia edildi.

Trabzon’da 13 Ocak 2018 tarihinde Pegasus firmasına ait uçağın pistten çıkması sonucu meydana gelen kazada 162 yolcu sorunsuz tahliye edilmiş, uçak yapılan başarılı bir kurtarma operasyonu ile Havalimanında müsait bir alana çekilmişti.

61saat.com’ isimli internet gazetesinde yer alan habere göre, kaza sonrası yolculara tazminat ödenip ödenmeyeceği tartışılırken, yolculara firma tarafından mağduriyet ödemesi olarak 2 bin TL para yatırıldığı kaydedildi.

Haberde bu tutarın, kabul eden yolcuların IBAN numarası alınarak hesaplarına yatırıldığı da kaydedildi.

Ödeme haberinin yayılması üzerine, hesaplarına yatan bu paraları kabul eden kişilerin Pegasus’a dava açma haklarından mahrum kalacağı yönünde endişeler gelişti.

Hukukçular, her yolcunun dava açma hakkının baki olduğunu, Pegaus’ın bir mağduriyet jesti olarak yaptığı bu ödemeyi almakla dava açma hakkından feragat ettikleri yönündeki bilgilerin yanlış olduğunu ifade ettiler.

Pegasus’un bu ödemeyi yasal bir zorunluk olarak değil tek taraflı iyi niyetli bir yaklaşımla,yolcuların kişisel eşyalarına erişemediğinden oluşan mağduriyetlerinin karşılığında verildiği ayrıca belirtiliyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.