Pegasus: Karayoluyla giden uçakla döner, yine bize iş olur

Pegasus: Karayoluyla giden uçakla döner, yine bize iş olur

“Gelişecek çok alan var. Ama karayolundaki gelişmelerin de pozitif etkisi olur, seyahat pazarı büyür.”

Pegasus Havayolları Genel Müdürü Mehmet Nane, hafta ortasında açılışı yapılan ve İzmit Körfez geçişini kısaltarak İstanbul-İzmir ulaşımını kolaylaştıran Osmangazi Köprüsü‘nün seyahat iştahını arttıracağı için havayollarına da olumlu etki yapacağını iddia etti.

Nane şunları söyledi: “Bu köprü karayolu kullanımını daha etkin hale getirecek. Türkiye’de şu anda uçak penetrasyonu yüzde 2-30 arasında. Yani halen çok düşük. Gelişecek çok alan var. Ama karayolundaki gelişmelerin de pozitif etkisi olur, seyahat pazarı büyür. Karayoluyla giden uçakla döner, yine bize iş olur. Evet çarşı büyüsün, önemli olan bu.”

Rusya hattı

Rusya ve Türkiye arasında uçağın düşürülmesiyle bozulan ilişkiler sonrası İstanbul’dan pek çok uçağın yarı yarıya boş kalktığı günler yaşamıştık. Pegasus da kısa bir süre önce Ukrayna ve Rusya’ya 6 hat açmıştı. Mehmet Nane, doluluk oranlarının çok düşük olmasına rağmen bu hatları iptal etmeyi hiç düşünmediklerini söyledi. “Çünkü hat iptalinden sonra yeniden hat almak çok zordur” dedi. Şimdi Türkiye- Rusya arasındaki ilişkilerin düzelmesiyle, henüz doluluk oranlarına yansımasa da yolcu sorgulamalarında artışlar başlamış. Nane, “İlişkiler tam rayına oturduğunda orada da iyileşmeler bekliyoruz” dedi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.