Pegasus Havayolları'nın İstanbul Sabiha Gökçen'e Eklediği Yeni Rotalar

Pegasus Havayolları’nın İstanbul Sabiha Gökçen’e Eklediği Yeni Rotalar

Pegasus Havayolları’nın öncülüğünde, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, İstanbul’u pek çok yeni şehirle buluşturuyor. Mayıs ayında eklenen yeni rotalarla, Doğu Avrupa ve Orta Asya’daki uçuş ağı genişliyor.

Yeni Rotalar: Sofya, Kişinev, Aktau ve Bratislava

1 Mayıs itibarıyla başlayacak olan Sofya, 5 Mayıs’ta Kişinev, 12 Mayıs’ta Aktau ve 15 Mayıs’ta Bratislava rotalarıyla Sabiha Gökçen, seyahat taleplerine hızlı bir yanıt veriyor. Bu rotaların eklenmesiyle, havalimanının yılın geri kalanında 102 bin uluslararası yolcu kazandırması bekleniyor.

İstanbul’dan Bratislava’ya Direkt Uçuş İmkanı

Bratislava rotasıyla İstanbul, ilk kez direkt uçuşla Slovakya’nın başkentine bağlanacak. Bu yeni hizmet, İstanbul’un uluslararası bağlantılarını güçlendirerek seyahat kolaylığı sunacak.

Sabiha Gökçen’in Genişleyen Kapasitesi

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, son yıllarda artan yolcu taleplerine yanıt vermek amacıyla kapasitesini genişletiyor. Halihazırda 40 iç hat, 122 dış hat bağlantısıyla 53 ülkede toplam 162 destinasyona hizmet veren havalimanı, açılan ikinci pist ile yolcu sayısını artırmaya devam ediyor.

ISG İcra Kurulu Başkanı Serhat Soğukpınar’dan Açıklama

ISG İcra Kurulu Başkanı Serhat Soğukpınar, yeni rotalarla ilgili olarak, İstanbul’un dünya şehirleriyle bağlantısını güçlendirmekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Yeni iş birlikleri ve rotalarla, İstanbul’un ve Türkiye’nin uluslararası erişimini artırmayı hedeflediklerini belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir