PEGASUS 66 KABİN MEMURUNUN İŞİNE SON VERDİ

PEGASUS 66 KABİN MEMURUNUN İŞİNE SON VERDİ

Sonbahar ile birlikte özellikle havacılık sektöründe yaprak dökümü devam ediyor. Kimi firmalar kiraladıkları uçakları geri verirken, kimi firmalarda Pegasus gibi çareyi işçi çıkarmada görüyor. Pegasus, dün sabah saatlerinde Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki Airport Otel’e görüşmeye çağırdığı 66 kabin memurunu işten çıkardı.

Pegasus Havayolları’nda çağrılan 66 kabin memuru için işten çıkartılacağı yönde haberler gelmişti. Ancak konu net değildi. Korkulan oldu, Pegasus 66 kabin memurunun işine son verdi. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki Airport Otel’de görüşmeye çağrılan kabin memurlarına iş akitlerinin fesh edildiği bildirildi.

Pegasus Havayolları, geçtiğimiz haftalarda Pendik’teki Crown Plaza’ya davet ederek 120 personelinin işine son vermişti. Bugün de yine şirket 66 kabin memurunun işine son verdi. Pegasus’ta işten çıkarmaların kabin ekipleriyle kısıtlı kalmayacağı, genel müdürlük ve operasyondan da çok sayıda çalışanla yolların ayrılacağı belirtilirken iddialara göre 400 personelin daha çeşitli departmanlardan çıkartılacağı söyleniyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.