PASAPORTSUZ SEYAHAT DÖNEMİ BAŞLIYOR

PASAPORTSUZ SEYAHAT DÖNEMİ BAŞLIYOR

Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman, ‘Ukrayna vatandaşları Türkiye’ye, Türk vatandaşları Ukrayna’ya kimlik kartı ile seyahat edebilecek’ dedi.

Başbakan Groysman, 14-15 Mart’ta Türkiye’ye yapacağı resmi ziyaret öncesinde, Anadolu Ajansına konuştu.

Ukrayna’dan Türkiye’ye giden turist sayısının 1 milyonun üzerine çıktığı, Türkiye’den Ukrayna’ya gelenlerin sayısında ise yüzde 28 artış olduğu bilgisini paylaşan Başbakan Groysman, turizmde ikili ilişkilerin gelişmesinde büyük imkanlar olduğuna dikkat çekti.

Türkiye ile Ukrayna arasında pasaportsuz, yeni kimlik kartları ile karşılıklı seyahat imkanı sağlayacak anlaşmanın imzalanacağını bildiren Groysman, “Benim Türkiye ziyaretimde önemli bir adım atılacak. Ukrayna hükümeti ile Türk hükümeti arasında imzalanacak anlaşmayla Ukrayna vatandaşları Türkiye’ye, Türk vatandaşları Ukrayna’ya kimlik kartı ile seyahat edebilecek. Bu çok iyi bir işaret. Ayrıca çok yönlü hava trafiği için karşılıklı uçak seferlerini arttırmamız gerekecek. Ukraynalılar Türkiye’yi ve Türkiye’nin turizm imkanlarını çok iyi biliyor” dedi.

Ukrayna’nın da turizm açısından çok ilgi çekici bir ülke olduğunu anlatan Groysman, “Bizim bugün geliştirdiğimiz pek çok turistik imkanlarımız var. Açıkçası bu karşılıklı değişim önemli. Engelleri kaldırdığımız zaman turist akımı artacaktır” değerlendirmesini yaptı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
misafir...
3 yıl önce

Hayirli ugurlu olsun, Turkiyedekilere yuksek
Paralar odeyecegine, o parayi ucaga ver, hemde kalite
yol gittigine deger
Ne kadar cakal cukal var, bilet parasini denklestiren
Solugu kievde, odesada alir artik