Pakistan’da düşen uçaktan ilk görüntüler

Pakistan’da düşen uçaktan ilk görüntüler

Pakistan Uluslararası Havayolları’na ait bir uçak, başkent İslamabad’a yaklaşırken radarla irtibatı koptu. 47 kişi taşıyan uçak Havelian yakınlarındaki dağlık alana düştü, görgü tanıkları birçok yanmış ceset bulunduğunu ve kurtulan olmadığını söylüyor. Reuters haber ajansı, düşen uçakta ülkenin ünlü pop starı Junaid Jamshed’in de bulunduğunu bildiriyor.

UÇAK DAĞA ÇAKILDI

AFP’nin haberine göre havayolu yetkilileri uçağın 47 yolcusu ile birlikte kaybolduğunu bildirdi. Daha sonra yolcu uçağının bir dağa çakıldığı bilgisi paylaşıldı.

POP STAR DÜŞEN UÇAKTA

Reuters haber ajansı, düşen uçakta ülkenin ünlü pop starı Junaid Jamshed’in de bulunduğunu bildiriyor. 80’ler ve 90’larda Vital Signs rock grubunda yer alan Jamshed, peşinden gelen yıllarda kariyerine tek başına devam etmiş ve daha sonra vaiz olmuştu.

Yerel Geo televizyonu, uçağa binen yolcuların listesini yayınladı. Kanalın paylaştığı listede 42 yolcunun ismi bulunuyor. Bu listeye göre, uçakta beş de mürettabat bulunuyordu.

ENKAZ BULUNDU

Kazanın gerçekleştiği yer, başkent İslamabad’a 125 kilometre mesafede. Arama kurtarma ekipleri, uçağın enkazını kazadan dakikalar sonra buldu. Ordu birlikleri ise, bölgeye helikopterle ulaştı.

167 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Pakistan Uluslararası Havayolları’na ait bir Airbus A300 uçağı, 1992 yılında Nepal’in başkenti Katmandu’da düşmüş ve 167 kişi ölmüştü.Son büyük uçak kazası ise altı yıl önce gerçekleşmişti. Karaçi’den İslamabad’a doğru havalanan özel bir havayoluna ait yolcu uçağının düşmesiyle 152 kişi can vermişti.

 

 


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.