Pakistan’da eğitim uçuşu gerçekleştiren bir askeri uçak evlerin üzerine düştü. Kazada en az 17 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi de yaralandı. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
Açıklama Pakistan ordusu tarafından yapıldı. Rawalpindi kentinde meydana gelen kazada ölenlerin 5’inin asker, ikisinin pilot olduğu açıklandı. Ancak uçak tipi ve uçağın düşüş sebebi hakkında bilgi verilmedi.
Ölen 12 sivilin ise uçağın düştüğü yerdeki evlerde bulunanlar olduğu ifade edildi.  Olay yerindeki subay Reuters’e verdiği demeçte, ” Uçağın binaya çarptığını ve yapıyı tamamen yıktığını” söyledi. Yerel halktan bir kişi ise uçağın düşerken yandığını ifade etti.
Pakistani officials examining the site of a plane crash near Rawalpindi, Pakistan, on Tuesday morning.
Kazanın ardından bölgeye yangın kurtarma ekipleri ve itfaiye gönderildi.
Pakistan Ordusu Havacılık Birliği'nin 30 Temmuz 2019'da Rawalpindi'de düştüğü olay yerinde askerler ve diğer personel çalışıyor.
Eğitim uçuşu gerçekleştirdiği açıklanan uçağın neden düştüğü ise henüz bilinmiyor. Uçağın kuleyle irtibatının kesildiği ve bundan hemen sonra uçağın düştüğü belirtiliyor.
Kadınlar, öldürülen akrabalarının ölümünün yasını tutuyor
2010 yılında, özel bir havayolu şirketi olan Airblue’ın Airbus 321 uçağı, İslamabad’ın yakınında düşmüştü. Pakistan tarihinin en ölümcül hava felaketi olan kazada 152 kişi ölmüştü.