Özçelik-iş’ten bilgilendirme

Özçelik-iş’ten bilgilendirme

Özçelik-iş üyelerini bilgilendirdi;

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

14 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Sarı laleler
10 ay önce

İş verenin teklifini görüş ve taktirimize sunmayın arkadaş.Bunu aklı selim olan biri kabul eder mi ? Kabul etmiyorlarsa aç davanı ne diye çalışanları işe karıştırıyorsun mail atmalarını istiyorsun ? Bunu istemek zorunda kalıyorsan senin sendika olarak bir işlevin yok demektir.İş verenin teklifine ne demeli? geçmişe yönelik maddi kayıpları karşılayacak ama iş grubu genelgedeki gibi kalacak, o zaman neden geçmişe dönük fark ödeyeceksin fark ödüyorsan çalışanın hakkını gaspettiğini kendinde kabul ediyorsun demektir.Daha ne günler görür bilmiyorum bu şirket.Böyle sendikacılık olmaz olsun. O toplantıya katılan ne kadar sendikacı varsa yazıklar olsun. Maaşımdan kesilen aidatta gözünüze dizinize dursun haram zehir zıkkım olsun.Nasıl oluyorda… Devamını oku »

Teknik
10 ay önce

Siz gercekten eğitilmezsiniz çelik-iş. Yahu adamlar bizim tis’imizi yok sayıyor ve siz sorumluluk kabul etmeyiz deyip işi çalışana nasıl yıkarsınız? Sizin tam olarak işiniz neydi acaba?

Teknisyen
10 ay önce

Allah sizi bildiği gibi yapsın ÖzÇelikİş ne kadar hakkım varsa haram zıkkım olsun.

Avionic
10 ay önce

Tis surecinde veya sirket zorda iken zam almadigimiz 2017 yilinda bize sormadan karar alan sendika neden simdi biz yargi nezdinde aleni aleni hakliyken inisiyatif kullanmiyor da topu bizim kucagimiza atiyor? Madem bu is bireysel cozuluyor sendikanin ne manasi kaliyor bilen var mi? Yahu isveren apaçık tek tarafli tisi delmis ve sendika diyor ki bu isi bireysel olarak mahkemeye tasiyin. Nasil yaa, bi durun burada. madem tis tek tarafli degistiriliyor demek ki sendikaya da ihtiyaç yok, protokol falan da yalan, her ay toplanan 600-700 bin aidat da bizden yasal yolla gasp ediliyor.

Mahkeme
10 ay önce

Eğer gerekirse tekrar mahkemeye gidilmeli ama skaladan vazgeçilmemelidir. Teknisyen bu mail şartlarını kabul etmesin

Ben
10 ay önce

Hani yargıtay kararları son kararlardı. Hani bozulamıyordu. Yahu ülkede en üst mahkeme karar veriyor ama hala siz tutun dava açın diyosunuz. Nasıl bir ülke olduk biz ya. Çıkın açık açık diyin ki zamanında evet dediniz mi dedniz. O zaman biz yargı margı tanımayız hepinizi öperiz.

Tek
10 ay önce

İçimden bir ses bu geriye dönük yapılacak ödemelerin kuşa çevrilip ödeneceğini söylüyor. Bu şirket yöneticilerine hiç bir güvenim kalmadı.

Önce adalet
10 ay önce

Yargıtay kararını tanımıyorum demek suç değilse adalet var demek yalan olur yaptırımı yok. Tarafını belli eden çalışana topu atmayın, 3 yıllık sözleşme yapıp m/n/o kadrosuna zam vermeyelim diyen işverene evet diyen sizdiniz bu kadar işveren yanlısı sözde milli sendika neden burda kesin tavır koymuyor?Neden hak iş devreye girmiyor sonuçta arkasında ülkeyi yöneten iktidar var! Yaptıkları teklif yargıtay kararına aykırı bunu siz nasıl çalışana soracaksınız, yaklaşık 3 yıldır bu insanlar zam almıyor müktesep yalan! Daha önceki yönetimler böyle bir uygulama yapmadı,gözü çalışanın aldığı parada olanlar birde kendilerine baksınlar, çalışan mutsuz ve motivasyon sıfır.

.....
10 ay önce

Sefa abi değerli yorumunu bekliyoruz.

SAW HAT kabin DEVOLAR
10 ay önce

Böyle böyle emekli olacaz