Havalimanında Süresiz Grev

Havalimanında Süresiz Grev

İspanya’nın Barselona kentindeki El Prat Havalimanı’ndaki yaklaşık 500 özel güvenlikçi, çalışma şartlarında iyileştirme ve maaş zammı taleplerinin, bağlı oldukları Trablisa firması tarafından kabul edilmemesi üzerine süresiz greve gitti.

Günlük yaklaşık bin uçuşun yapıldığı havalimanında, özel güvenlikçilerin grevinin yaz döneminin yoğunluğundan dolayı binlerce yolcuyu etkilemesi bekleniyor.

Katalonya Valiliği, greve giden özel güvenlikçilerin yasa gereği yüzde 90 asgari hizmeti garanti etmesi gerektiğini açıklasa da sendika temsilcileri, havalimanı personelinden bazılarının tatilde olmasından dolayı bu oranın altında hizmet verebileceklerini söyledi.

CİDDİ SORUNLAR YAŞANMIŞTI
Diğer yandan İspanyol basınında yer alan haberlerde, El Prat Havalimanı’ndaki grevin ilk gününde, şu ana kadar her şeyin normal gittiği belirtildi. Özel güvenlikçilerin son olarak iki yıl önce yaptıkları grevde, havalimanındaki güvenlik kontrol bölgelerinde uzun kuyruklar oluştuğu ve ciddi sorunlar yaşandığı hatırlatılarak, benzer görüntülerin önümüzdeki günlerde olabileceği uyarısında bulunuldu. El Prat Havalimanı’nda, iki hafta önce de İberia Havayolu Şirketine bağlı yer hizmetleri personeli greve gitmişti. (Hürriyet)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments