ÖZÇELİK-İŞ’DEN SKANDAL UYGULAMA

ÖZÇELİK-İŞ’DEN SKANDAL UYGULAMA

Bugün tarafımıza yollanan bir ileti de geçen toplu iş sözleşmesinden itibaren Özçelik İş sendikasına dayanışma ödeyen Teknik A.Ş çalışanlarının, Ekim ayı zammı maaş bordrosunda yeni zammın işlendiği, ancak Temmuz-Ağustos-Eylül aylarının geriye dönük farklarının ve imza parası olarak verilen 5000 TL lik ödemenin yapılmadığı görülmüş ve yapılan itirazda ,sendika dayanışma aidatı ödeyenlerin 6.Dönem TİS gereği geriye dönük fark ve imza parasından faydalandırılmadıkları cevabı alınmıştır.

Mevcut yasalara aykırı olan bu uygulamanın,yasalara uymadığını kesindir. Fark ve imza parası yatırılmamış kişi veya kişilere yönelik fark ve imza parasını bordrosuna işlemeyenler bilmelidir ki, ilgili kişi/kişilerin Temmuz-Ağustos-Eylül aylarına ait sendika aidatları bile tam olarak yatmış durumda olup,Ekim ayı sendika kesintisinde bile %2,2 lik zamlı aidat kesildiği görünmektedir. 

Bu saçmalığa derhal son verilmesi ve bu tür sorunlarla karşılaşanların durumu yetkililere anında iletip haklarını aramaları gerekir.

NOT/ Tarafımıza gelen bilgi de bu yanlışın korkutma amaçlı olduğu söylenmekte.


Geri

83
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
İsimsizxxx

Yetkili kime, taraf olanlaramı?bunun planlı ve sendikanın girişimi olduğu gayet açıktır , burda hukuk ve adalet nerede, hukuksuzluğa göz yumanlarda töhmet altındadır, insan olanlar anlar bunu!!!

Hatbakım cs

Hatbakımda gözümün önünde ben dahil 8 onurlu adam anında istifa ettik ekran görüntüleri ile sabittir… Bu duruş sendikaya! şirketimizle alip veremediğimiz yok bizim derdimiz, sahtekar sendika ile! bir olalım iri olalım dik duralım meslektaşlarım.teknisyenin anlamını bilmeyen ne iş yaptığımı bilmeyen hakkını aramayan sendika ile işimiz olamaz!bu dava haklı onur ve şeref mücadelesidir!!! Katılın bu davaya bu kez!!!

cemal

Gece B ekibi olarak toplu istifa ettik. hadi bakalım çelik iş.
bu vurguna dur de!!!

Aklıma takıldı

Çok güzel desin kardeşim. Ayrılalım fakat ayrılırsak ne pozitif ve negatif etkilerini anlatırmısın.

Kandırıldık (!)

Evet istifa sonra ki süreci paylaşır mısınız dayanisma aidatı mi ödüyoruz e devletten mi yine işlem yapıyoruz ?

senior

celik is 6 dinem tis taslagi
-is tazminatlari cetvelinde harf gecisleri personelin her 2 yilini doldurdugu ayin hemen ertesi ay uygulama konulacak(senede 4 donem beklenmeyecek harf gecisleri icin)
-her is grubuna 400 lira seyyanen iyilestirme ya da isveren kabul.etmezse imza tarihiyle herkese bir harf gecisi
-seniorite sorununun cozumu
-hat bakim primi
-a kat yetki tazminatinin 1420 liraya cikarilmasi
-habom gecislilerin kidem tazminatlari,senelik izin sureleri ve pass haklari
-kardese ced…
ve imzalanan

salih

bu ne demek senıör kardeş. anlamadım. Bunu niye yazdıgınızı anlamadım. Sendika ekstra görüşme mi yapacak.

Müktesep

Müktesep hesap nedir, neden düşüş olmuş?

Beş para etmeyen çelik is

Biz bekliyorduk ki sendika bu beceriksizligini telafi etmek icin aidat ücretini ya kaldırır yada minumum seviyeye indirir. Adamlar birde üstüne aidatı arttırmışlar.

Mühendis

Askerlik için ücretsiz izin dönemindeyim. Nedense şirketten ayrılmışız gözüyle bakılmış olmalıki imza parasi bize uğramamış. Askerlik için ücretsiz izin dönemindeyken ced, pass kullanamamayı anladık ama bu sanki fazla oldu.!

Vatani görev

Şirket ve sendika kendine sormalı ne kadar vatan sever. Ve ordumuzun yanında . Belkide bu bize gösteriyor ki olası şavaş çıksa , Ypg pkk ABD ye ilk yardımı yapacak bunlar

Rızık

Bu vatan için hakkıyla görev yapanı ücretsiz izine ayrılan bizide habomdayken işten çıkartmışlardı,Vatan için birşey yapmaya kalkarken düşmanı vurmak vatanı savunmak için askere gitmeye gerek yok düşmanlar yanıbaşımızda.

Jack

Sizde gidin yeni sendika kurun ve kurtulun bu sendikada. Kokpit ekibindeki iyileşmeleri yapan Hava-Sendir biz seçimimizi yaptık kazandık. Sizde yapın. Yada kabin gibi sürünüyorum ama korkuyorum modunda kalın ve aynı tas aynı hamam devam edin.

Birlik

Yuh be yuh yuh yuh yuh yuh yuh ya bu devran bitip hukuk tekrar tesis edildiginde ne yapacaksiniz ? Idam gelsin arkadasim idam gelsin !

Ağlamayın

Yeter artık emzik isteyen bebekler gibi ağlamayı bırakın. Rezil ettiniz mesleği. E-devlete girin ve sendikadan istifa edin. Eğer biraz itibarınız kaldıysa yapın bunu.

Vatani görev

Yıllarca hizmet et. Vatani görev için Askere git. . 5000 tl den kesinti mi yapılır. Söze gelince mangalda kül bırakmayan vatan sever sendika ve thy teknik müdürleri. Vatana TSK lerine ne kadar düşman olduğunu açıkça gösterebiliyorlar. Sefa bey bi sorum olucak. THY nın 85. Yıl tanıtım videosunda “söz konusu vatansa gerisi teferruattır “ derken, Gerçektende Reklam mı yapmışlar?

Can

Bende ayni durumdayim 6 ay askerlik yaptim nobet tutum yarisini kesmisler 5000 liranin .olmaz yanlis bu!!!! Sefa abiii bi mudahil ol:)