featured

Özçelik İş, THY Teknik üyelerine Prim açıklaması yaptı

Özçelik İş sendikası Ahmet Bolat’ın açıklamasına istinaden THY Teknik üyelerine primler konusunda açıklamaya yaptı.

Özçelik İş tarafından yapılan açıklamada;

Değerli Üyelerimiz,

İşverenlikçe kâr payı primlerinin söz verildiği gibi yarına Üyelerimizin hesabına yatırılacak olmasından ve özellikle THY TEKNİK A.Ş de yüksek sayıda kişinin bulunduğu alt iş gurupları için gösterilen hassasiyetten dolayı da üyelerimiz adına başta yönetim kurulu başkanı Sn. Ahmet BOLAT Bey’e ve Genel Müdürümüz Mikail AKBULUT Bey ile yönetimlerine üyelerimiz adına çok teşekkür ederiz.

İş grupları arasındaki dağılımından dolayı memnuniyetsizlik duyan bazı üyelerimizin de kaygılarını giderecek ve bu tarz motivasyonu arttırıcı eylemleri de daha değerli kılarak şirketimizin daha da büyüyüp yüksek karlar ettirecek, herkesin memnuniyet duyacağı adil yöntemlerle önümüzdeki yıllarda da devam edilmesini arzu ediyor, üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

Özçelik-iş Sendikası Genel Yönetim Kurulu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. 1 sene önce

  1 yıllık çaycıdan daha değersiz görüldüğüm için teşekkür mü:)) Çok şükür daha yalama olmadım.

 2. 1 sene önce

  bir sendika üyesine bu kadar mı uzak olur ya!! ulan inin bir bakın aşağı! kimse bu primden memnun değil! kabine ezdirdiniz bizi!

 3. 1 sene önce

  Bir saattir yazıyorum sayfa kendini resetledi,

  Bir daha yazamayacağım sonuç olarak; seneye daha fazla verecekmiş ya, verme kardeşim! Ben daha fazla değersizliğimin yüzüme vurulmasını istemiyorum. Evde yatanla çalışanın farkının olması gerekirdi. Verme de reklam da yapma. Hatta keşke bu parayı size geri verebilsem

29 Yorum

 1. 1 sene önce

  Buradan ağlayıp şikayet edeceğinize birlik olun isyan edin. Hepinizin ciğerini biliyorum. Borç ve geçim korkusu, ailenin sorumlulukları derken bastırılmış hislerinizle burada aslan kesilirsiniz. Yöneticilere sahte tebessümle yapılmayacak işleri yaparsınız. Yüreği olan isyan eder. Olmuyorsa istifa eder.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Uzman mühendis sınavına katılan mühendis arkadaşlarda memurlara dağıtılan 50bintl prim yattı maalesef. Halbuki uzmanlara dağıtılan 55 bintl verilmesi gerekiyordu.

 3. 1 sene önce

  Halinize şükredin demeyeceğim çünkü alın teri döküp en yüksek rakamları hak eden emektarlarsiniz. Sadece ayni çatı altında olup sizler gibi bu şirkete para kazandıran ve prim konusunda ismi bile geçmeyen firmalar var söyleyeceklerim bu kadar.

 4. 1 sene önce

  Ya neredeyse bizi ezdiginiz cignediginiz icin allah razi olsun diyeceksiniz.lanet olsun size ya lanet olsun insan bikac teknisyeni alir karsisina bi fikir alir sorar.temsilci arkadaslar sizde bu yaziya karsin bisey yapmazssaniz sizede lanet olsun.selam bile vermeyin bize

 5. 1 sene önce

  Bizim sendika ne işe yarıyor bilen var mı

 6. Ahçı bahçıvan şoför hizmetli. Sonra hepsi bahcivana ….. Misali herkesin gözü birbirinde aldığı primde. Yuh ve betoprak doyursun gozunuzu

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Tgs banka promosyonu alıyor , yüzde yüz iştirak neden alamıyor ?

 8. 1 sene önce

  Neyine teşekkür ediyorsun sendika? Tamam hiç verilmeyede bilirdi. Ama böyle adaletsiz dağıtılacağına hiç verilmese en azından sallantıda olan iş barışına bir darbe daha vurmazdı. Milleti birbirine düşürdünüz.

 9. 1 sene önce

  Görülmemiş dediği 40bin lira bir telefon alınabiliyor sadece,bir aylık mühendis maaşı, keşke vermeseydiniz vallahi

 10. 1 sene önce

  Vereceğiniz prim THY tarihinde görülmemiş olacaktı he ne kadar 40 bin liracık , Bir mühendisin aylık maaşı,

 11. 1 sene önce

  Akli Selim’cim…
  Hem Mikail Bey 5 lira fazla aldi deyip yonetimi savunuyorsun, hemde is gruplarina gore yapilan haksizliktan bahsedip, sendikanin burada yasal hicbir sorumlulugu yok deyip sendikayi savunuyorsun.
  Hem Yonetimci Hemde Sendikacisin.
  Yani en sevilmeyen, hic haz edilmeyen insan tipisin.
  Yoksa memurken uzman yardimcisi yapilip Bedavadan uzman olanlardan misin????
  1- Mikail Bey TEknik Destek Personeli ile Teknisyenin ayni isi yaptigini bilmiyormuda ; şit aloooo bi durun bakalım bu arkadaşlar aynı işi yapıyor birine 15 eksik veremeyiz diyemedimi???( Bizden birkaç yıl sonra başlayan iş öğrettiğimiz arkadaşlarımız 15 bin fazla aldı) Bu gayretullaha dokundu.
  2- Bildiğiniz üzere geçen haftalarda ünvan değişikliği sınavı yapıldı.
  Destek personeline
  Teknik Destek Personeline
  Memura
  Uzmana
  Mühendise aynı sorular soruldu.
  Mühendisliğe geçmek isteyenler hariç hepimiz aynı salonun içerisindeydik.
  Teknik Destek Personelleri HARiÇ 1 Kasım itibari ile başarılı olan herkes hak ettiği ünvana geçirildi. Soru geliyor..
  NEDEN TEKNiK DESTEK Personelleri geçirilmeyip 2. bir sınav yapıldı?????
  Bu hangi kitapta yazıyor.
  Bu kaçıncı hak yiyişiniz. İstediğiniz insanları geçirip, çalışan en alt tabakayı hep ezdiniz.
  Bu da Gayretullaha çok dokundu.

  Söylenecek çok şey varda kime söylüyorsun. Hangi yaralı parmağı tedavi etmişler.
  Kıymetli kardeşlerim Allaha Emanet olun.

  Loading…

 12. 1 sene önce

  Herhalde kulaklarımız bayadır çınlamıyor bir çınlasın dediler, ben başka mantık göremiyorum bu açıklamada

 13. 1 sene önce

  Bir saattir yazıyorum sayfa kendini resetledi,

  Bir daha yazamayacağım sonuç olarak; seneye daha fazla verecekmiş ya, verme kardeşim! Ben daha fazla değersizliğimin yüzüme vurulmasını istemiyorum. Evde yatanla çalışanın farkının olması gerekirdi. Verme de reklam da yapma. Hatta keşke bu parayı size geri verebilsem

 14. 1 sene önce

  Hava iş ” Yüzde %100 iştirak şirketlerinde aynı ünvan için yapılan farklı ödemeler bu adaletsizliği derinleştirmiştir.” Diyor. Dertleri teknik a.ş daha fazla para verilmesi..bizim kekoların kendilerine karşı hava iş tarafından atılan bu bildiriye destek verip taktir etmeleri hangi zekayla izah edilebilir.

 15. Yazık güzel ülkeme ,güzel şirketime ,güzel insanlarına keşke ,VERMESEYDİNİZ . İş barışının , huzurun tamamen yerle bir olduğu durumdayız.

 16. 1 sene önce

  Prim dağıtmayı bile beceremediler.

 17. 1 sene önce

  Beyler Mikail bey sayesinde thy a.o dan Düşük iş gurupları 5 er bin fazla aldı. Evet iş guruplarına göre yapılan haksızlık ama sendikanın burda yasal hiç bir sorumluluğu yok ki . Bu Ahmet beyi yanlış yönlendirenlerin ayıbı. Hava işin türbünlere oynamasına aldanmayın

 18. 1 sene önce

  Şu teşekkür mailini niye atarsınız ki ,biz sıcak evimizde yatarken pandrmi de hiç durmadan çalışanlarına para dağıtıyor diyerekten mi ?İster misiniz teknisyenlere yatan 3 kuruş paradan kendinize de bir pay ,kessseydiniz herkesten 3-5 iyi olmaz mıydı ?Mail atıp da insanların ayarlarıyla bari oynamayın elinizden birşey gelmiyor bunu çok iyi biliyoruz artık,en azından paylaşım yapmayın.

 19. 1 sene önce

  bir sendika üyesine bu kadar mı uzak olur ya!! ulan inin bir bakın aşağı! kimse bu primden memnun değil! kabine ezdirdiniz bizi!

 20. 1 sene önce

  Sendika aman ne şiş yansın ne kebap derdinde yani şu açıklamada bile üyelerini destekleyeceği yerde şirketin kârı artisin Allah daha çok versine getirmiş ne yazık ne acı

 21. Şükredin demiş kısacası.

 22. 1 sene önce

  1 yıllık çaycıdan daha değersiz görüldüğüm için teşekkür mü:)) Çok şükür daha yalama olmadım.

  • 1 sene önce

   o çaycı olmasa çay içebilirmiydin ? bence içerdin ama çaycı diye insanları sınıflandırma yapman senin ve çoğu kişinin, çok okumuş, çok bilmiş tepeden bakma huyları sizin 50 binlira ikramiye almanıza vesile oluyor sizin gibilere 50 bin çok bile istemeyen yiyorsa iade etsin boşuna ağlamayın

  • 1 sene önce

   Çaycı ney yaaa?
   İnsanlarin emeğine böyle saygısızlık yaparak mi kendi emeginizi yüceltiyorsunuz. Elbette teknik olmazsa o uçaklar uçamaz. Lakin başka insanlarin da emeğine saygı duymak gerekir ki başkaları da senin emeğine saygı duysun. Bir teknik çalışan olarak yorumunuzu çok kırıcı buldum.