Oyuncak Bebeklere Uçak Bileti

Oyuncak Bebeklere Uçak Bileti

Tayland’da iyi şans getirdiği gerekçesi ile yolcular oyuncak bebeklere uçak bileti alıyor. Oyuncak bebeklere gerçek muamelesi yapmanın iyi şans getirdiğine inanılıyor.

Sivil Havacılık Bölümü Genel Müdürü Chula Sukmanop yaptığı açıklamada,  bu hafta oyuncak bebeklere yönelik yeni standartlar getirmek üzere havayolu  şirketlerinden yetkililerle bir toplantı düzenleyeceklerini söyledi.
Emniyet yetkilileri, havaalanı ve  gümrük kapılarındaki görevlileri,  oyuncak bebeklerin uyuşturucu kaçakçıları için yeni bir yöntem olarak  kullanılabileceği konusunda uyardıklarını bildirdi.
Haberde başkent Bangkok’ta bir restoranın 110-130 santimetre  arasındaki oyuncak bebeklere 180 baht (5 dolar) karşılığında, daha küçük boyutta  olanlara ise bedava yemek hizmeti sunduğu belirtildi.
Oyuncak bebeklere gerçek muamelesi yapmanın kökeni eski bir Tayland  inancına dayanıyor. Hala kırsal kesimlerde etkin olan bu inanca göre Kuman Thong  adı verilen ahşap heykellere iyi davranılırsa, şans getireceklerine inanılıyor.
Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör