ONUR AİR’DE VERİLMEYEN UÇUŞ PRİMLERİ MİLYONLARI AŞTI…

ONUR AİR’DE VERİLMEYEN UÇUŞ PRİMLERİ MİLYONLARI AŞTI…

Uzun bir süredir çeşitli sorunlarla uğraşan Onur Air’de pilotların yatırılmayan primleri tartışma yarattı. Airlinehaber’e konuşan bir Onur Air pilotu, geçtiğimiz günlerde pilotlara geçen yıla ait bir miktar uçuş priminin yatırıldığını ancak Ağustos 2016 ile Temmuz 2017 arası döneme ait primlerin yatırılmadığını ileri sürdü. Pilot “Herkesin 1 yıllık ortalama olarak 40-50.000 Tl alacağı var. Ödemiyorlar. Herhalde parayı çalıştırıyorlar, faiz elde ediyorlar ama ödemeye gelince bize faiz falan vermiyorlar.” diye konuştu.

Havacılık kulislerinde ödemelerin yapılmamasının altında pilotları ayrılmaya zorlama düşüncesinin yattığı iddiaları dile getirilirken son 6 ayda bazı pilotların işten atıldığı, bazı pilotların ise istifaya zorlandığı ileri sürülüyor. Onur Air’den ayrılan pilotların bir bölümünün Atlas Global’e geçmesi üzerine de Onur Air tarafından SHGM’ye Transfer yasağı genelgesi çerçevesinde şikayette bulunulduğu da iddialar arasında.

Geri

5
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Hıdır KOCAKAYA

avroyu 3.75 e sabitle. uçuş primlerinden rant elde ederek, bankaların verdiği faizi, personelin bir kısmının maaşını bu kalemden ödeyerek kul hakkını yiyorsun, uçuş primlerini hak eden ve istifa eden pilota dahi ödemeyerek ne kadar daha faiz almayı düşünüyorsun by bagana. by tosun. işin daha da üzücü yanı ikinci pilota asgari ücret ödeyerek tarihe geçtiniz. günah nedir bilmiyorsunuz. kul hakkı nedir onu zaten bilmiyorsunuz. kabin görevlilerinin gariplerimin zaten sesi çıkmıyor ne desinler ki..!!! allah kokpit ve kabinin yardımcısı olsun.

blue

onur air mi Allah belalrını diyorum hakkımı helal etmiyorum. 3 kuruş verdikleri personel o şirketten ayrılınca tazminat davası açan şirkettir. Hep bana hep bana diyen bir yönetim var. Tanıdıklarına uçuş verir gece uçuşlarını sessiz olana verirler. ciddeye samimi ekipleri bir arada gönderirler yeni ya da tek kalan insanın vay haline .uçakta bile yemelerin hangi numara yiyecek bellidir. Sesisz insanların üstüne basarak çalışan bir avuç zalimin yeri.

isimsiz

söylenecek çok şey var …

gariban havacı

uçma daha iyi bu nasıl iştir arkadaş

PROLETER

Uçuş primlerinin yatırılmadığı doğru yaklaşık 1 yıldır maaş kuru 3.00 ( yolcuya bilet satarken acaba 3.00′ dan mı satıyor acaba) Harcırahlara gelince yaklaşık 1 yıldır kabin memurları 40$ kaptanlar 100$ alıyor (kaptanların yeni 100 oldu) eğer bir şirkette bir noktada artış söz konusu ise bu her departmana yansıtılmalı ) Şirket, çalışanından kazandığı parayı yolcudan kazanmamıştır şimdiye kadar. bu ülkede acilen sektörün her noktasına dokunacak “HAVACILIK KANUNU” gerekiyor.