ONUR AİR’DE VERİLMEYEN UÇUŞ PRİMLERİ MİLYONLARI AŞTI…

ONUR AİR’DE VERİLMEYEN UÇUŞ PRİMLERİ MİLYONLARI AŞTI…

Uzun bir süredir çeşitli sorunlarla uğraşan Onur Air’de pilotların yatırılmayan primleri tartışma yarattı. Airlinehaber’e konuşan bir Onur Air pilotu, geçtiğimiz günlerde pilotlara geçen yıla ait bir miktar uçuş priminin yatırıldığını ancak Ağustos 2016 ile Temmuz 2017 arası döneme ait primlerin yatırılmadığını ileri sürdü. Pilot “Herkesin 1 yıllık ortalama olarak 40-50.000 Tl alacağı var. Ödemiyorlar. Herhalde parayı çalıştırıyorlar, faiz elde ediyorlar ama ödemeye gelince bize faiz falan vermiyorlar.” diye konuştu.

Havacılık kulislerinde ödemelerin yapılmamasının altında pilotları ayrılmaya zorlama düşüncesinin yattığı iddiaları dile getirilirken son 6 ayda bazı pilotların işten atıldığı, bazı pilotların ise istifaya zorlandığı ileri sürülüyor. Onur Air’den ayrılan pilotların bir bölümünün Atlas Global’e geçmesi üzerine de Onur Air tarafından SHGM’ye Transfer yasağı genelgesi çerçevesinde şikayette bulunulduğu da iddialar arasında.

Geri

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
isimsizgariban havacıPROLETER Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
PROLETER
Ziyaretçi
PROLETER

Uçuş primlerinin yatırılmadığı doğru yaklaşık 1 yıldır maaş kuru 3.00 ( yolcuya bilet satarken acaba 3.00′ dan mı satıyor acaba) Harcırahlara gelince yaklaşık 1 yıldır kabin memurları 40$ kaptanlar 100$ alıyor (kaptanların yeni 100 oldu) eğer bir şirkette bir noktada artış söz konusu ise bu her departmana yansıtılmalı ) Şirket, çalışanından kazandığı parayı yolcudan kazanmamıştır şimdiye kadar. bu ülkede acilen sektörün her noktasına dokunacak “HAVACILIK KANUNU” gerekiyor.

3

0
gariban havacı
Ziyaretçi
gariban havacı

uçma daha iyi bu nasıl iştir arkadaş

0

0
isimsiz
Ziyaretçi
isimsiz

söylenecek çok şey var …

0

0