THY’DE YENİ FETÖ DALGASI

THY’DE YENİ FETÖ DALGASI

Aralarında 15 pilotun bulunduğu 40 civarında değişik unvan ve kadrolardaki bir grup çalışanın THY ile ilişiğinin kesildiği öğrenildi. Geçtiğimiz Perşembe günü başlayan operasyon kapsamında personelin THY İnsan Kaynakları ünitesine çağrılarak fesih kağıtlarının kendilerine tebliğ edildiği öğrenildi.

Bu kez gerekçe, MAKUL ŞÜPHE!

15 Temmuz başarısız kalkışmasından sonra THY, 212 Temmuz ‘da başlattığı operasyonla 211 personelin iş akitlerini “verimsizlik, performans düşüklüğü, işletmesel gereklilikler ve FETÖ’ye müzahir(yardımcı-destekçi) olmak gerekçeleri ile tazminatlarını ödeyerek feshetmişti. Mart 2017’de ise aralarında pilotların da olduğu bir kısım THY ve Teknik A.Ş. çalışanı “17/25 Aralık’tan sonra FETÖ’nün gazete ve dergilerine aboneliklerini sürdürmek, Bankasya’daki hesaplarında işlem yapmaya devam etmek, çocuklarını FETÖ’nün okullarına göndermek eylemlerinden bir veya birkaçını yapmak ve Bylock kullanıcısı olmakla suçlanmış ve iş akitleri tazminatsız olarak sona erdirilmişti.

Bu kez operasyonun daha farklı bir gerekçe ile yapıldığı ve personelin FETÖ ve FETÖ üyeleri ile ilişkilerini sürdürdüklerine ilişkin makul şüphe bulunduğunun ileri sürüldüğü öğrenildi.

Konu ile ilgili ayrıntılara ulaştıkça sizlere zaman geçirmeden aktarmayı sürdüreceğiz.  

Geri

11
Kimler Neler Demiş?

avatar
10 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Her Şey Belliadaletgerçeklerya 17-24 aralık'tan öncesi ?Ada Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Doğru
Ziyaretçi
Doğru

Haber doğru. Benim de tanıdığım bazı pilotları attılar. FETÖ’cü mü değil mi bilmem, günahları boynuna.

1

0
Ada
Ziyaretçi
Ada

Dörtgöz listede var ise liste doğrudur…

0

0
Hadi bakalım...
Ziyaretçi
Hadi bakalım...

İsim listesi bekliyoruz…. İçinde K.Y var mı görelim. Yoksa kofti listedir…

0

0
kolsuz
Ziyaretçi
kolsuz

A.Y.A çalışmaya devam ettiği sürece bittiğine inanmam

1

0
FO
Ziyaretçi
FO

Tazminat vermeden atmışlar arkadaşları.

0

0
uzman
Ziyaretçi
uzman

Şüpheyle adam mı atılır kardeşim? Bu nasıl iş?

7

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Benimde bildiğim 2 tane vicdansız şerefsiz kaptan var. Vicdanı olmayan biri ya fetocudur yada terorist gruptandır.inşallah onlarıda atmışlardır.

1

0
ya 17-24 aralık'tan öncesi ?
Ziyaretçi
ya 17-24 aralık'tan öncesi ?

adamlar 17-25 aralık’a kadar her haltı yediler hala kısıtlı da olsa aktifler iyi de neden sadece 17-25 aralık’tan sonra feto ile ilişkilerini devam ettirenlere yaptırım yapılıyor ? daha önce yaptıkları için hesap neden sorulmuyor ? bu işin içinde başından beri kim varsa hepsi temizlenmeli tarih aralığı konmamalı,kısıtlama şu bu olmamalı ! thy’de hala bir sürü fetocu uzman,şef ve müdür var bunların birbirleriyle ve dışardaki fetocularla ailevi,sosyal,özel,iş ilişkileri var yani döndük deseler bile dönemezler her yerden birbirlerine bağlılar çünkü ! adamı fetodan atıyorlar ama hanımı veya kuzeni hala thy’de ! böyle örnek çok ! cvlerine,referanslarına baksınlar kimin ne olduğu ortaya çıkar… Devamını oku »

gerçekler
Ziyaretçi
gerçekler

Kargo,pazarlama satış,yer işletme,yurtdışındaki uzman,şef ve müdürlerin çoğu ve hakim,savcı,emniyet amiri,vali,rektör,dekan vs çocukları,yeğenlerinin de çoğu fetocu. Bunları thy yönetiminin bilmemesi mümkün değil. Thy’ye girdikleri dönem belli kimlerin torpiliyle girdikleri de nasıl makam sahibi oldukları da. Ya yönetim de bunlardan ya da fetocuların elinde aleyhlerine çok koz var ondan korkup birşey yapamıyorlar ya da bunların hepsi danışıklı döğüş akla başka bir şey gelmiyor.

3

0
adalet
Ziyaretçi
adalet

Makul Şüphe ile insanların hayatları ile oynanılan zamanlar yaşıyoruz. Gerçek suçluların en ağır şekilde cezalandırılmaları herkesin ortak dileği fakat suçsuz günahsız insanların işlerinden edilmesinin kime ne fayda getirdiği soru işareti. Bu insanlar da eğer suçsuz iseler işe iade davalarını kazanacaklar ancak kendilerine yapılan muamele bir ömür akıllarından çıkmayacaktır.

4

0
Her Şey Belli
Ziyaretçi
Her Şey Belli

Bu belirli aralıklarla böyle uzaar gider,dönem dönem birilerinin canı sıkıldıkça böyle çeşitli bahanelerle çıkarımlar olur,Herkez biliyorki şu anki yönetimdede hala Fetö cüler var,ama bir şey yapılmıyor ,Çünki yapılsa ucu başka kişilerede dokunacak.Geçmişte Fetö cülerin isteği ile Thy den birçok Kaliteli işine hakim personel haksız yere çeşitli bahaneler ile işten çıkarıldı ve bu insanlar Thy yi mahkemeye verip davaları kazandıkları halde hala şirkete geri iade alınmıyorlar,Haklı olup davaları kazanan birçok kaliteli insana Thy yönetimi, tamam haklısın davayıda kazandın ama seni işe almıyorum diyor ve işe iade tazminatını ödeyip,bu tecrübeli insanları git ne yaparsan yap diyor.Durum böyle iken kimse Thy yenin hala… Devamını oku »