THY’DE YENİ FETÖ DALGASI

THY’DE YENİ FETÖ DALGASI

Aralarında 15 pilotun bulunduğu 40 civarında değişik unvan ve kadrolardaki bir grup çalışanın THY ile ilişiğinin kesildiği öğrenildi. Geçtiğimiz Perşembe günü başlayan operasyon kapsamında personelin THY İnsan Kaynakları ünitesine çağrılarak fesih kağıtlarının kendilerine tebliğ edildiği öğrenildi.

Bu kez gerekçe, MAKUL ŞÜPHE!

15 Temmuz başarısız kalkışmasından sonra THY, 212 Temmuz ‘da başlattığı operasyonla 211 personelin iş akitlerini “verimsizlik, performans düşüklüğü, işletmesel gereklilikler ve FETÖ’ye müzahir(yardımcı-destekçi) olmak gerekçeleri ile tazminatlarını ödeyerek feshetmişti. Mart 2017’de ise aralarında pilotların da olduğu bir kısım THY ve Teknik A.Ş. çalışanı “17/25 Aralık’tan sonra FETÖ’nün gazete ve dergilerine aboneliklerini sürdürmek, Bankasya’daki hesaplarında işlem yapmaya devam etmek, çocuklarını FETÖ’nün okullarına göndermek eylemlerinden bir veya birkaçını yapmak ve Bylock kullanıcısı olmakla suçlanmış ve iş akitleri tazminatsız olarak sona erdirilmişti.

Bu kez operasyonun daha farklı bir gerekçe ile yapıldığı ve personelin FETÖ ve FETÖ üyeleri ile ilişkilerini sürdürdüklerine ilişkin makul şüphe bulunduğunun ileri sürüldüğü öğrenildi.

Konu ile ilgili ayrıntılara ulaştıkça sizlere zaman geçirmeden aktarmayı sürdüreceğiz.  

Yapılan Yorum Sayısı (11)

 1. Doğru   - Tarih: 6 Temmuz 2017 - Saat 19:59   - Cevap Yazın

  Haber doğru. Benim de tanıdığım bazı pilotları attılar. FETÖ’cü mü değil mi bilmem, günahları boynuna.

  1

  0
  • Ada   - Tarih: 7 Temmuz 2017 - Saat 12:00   - Cevap Yazın

   Dörtgöz listede var ise liste doğrudur…

   0

   0
 2. Hadi bakalım...   - Tarih: 6 Temmuz 2017 - Saat 20:13   - Cevap Yazın

  İsim listesi bekliyoruz…. İçinde K.Y var mı görelim. Yoksa kofti listedir…

  0

  0
 3. kolsuz   - Tarih: 6 Temmuz 2017 - Saat 23:18   - Cevap Yazın

  A.Y.A çalışmaya devam ettiği sürece bittiğine inanmam

  1

  0
 4. FO   - Tarih: 6 Temmuz 2017 - Saat 23:28   - Cevap Yazın

  Tazminat vermeden atmışlar arkadaşları.

  0

  0
 5. uzman   - Tarih: 6 Temmuz 2017 - Saat 23:30   - Cevap Yazın

  Şüpheyle adam mı atılır kardeşim? Bu nasıl iş?

  7

  1
 6. Anonim   - Tarih: 7 Temmuz 2017 - Saat 11:27   - Cevap Yazın

  Benimde bildiğim 2 tane vicdansız şerefsiz kaptan var. Vicdanı olmayan biri ya fetocudur yada terorist gruptandır.inşallah onlarıda atmışlardır.

  1

  0
 7. ya 17-24 aralık'tan öncesi ?   - Tarih: 8 Temmuz 2017 - Saat 13:00   - Cevap Yazın

  adamlar 17-25 aralık’a kadar her haltı yediler hala kısıtlı da olsa aktifler iyi de neden sadece 17-25 aralık’tan sonra feto ile ilişkilerini devam ettirenlere yaptırım yapılıyor ? daha önce yaptıkları için hesap neden sorulmuyor ? bu işin içinde başından beri kim varsa hepsi temizlenmeli tarih aralığı konmamalı,kısıtlama şu bu olmamalı ! thy’de hala bir sürü fetocu uzman,şef ve müdür var bunların birbirleriyle ve dışardaki fetocularla ailevi,sosyal,özel,iş ilişkileri var yani döndük deseler bile dönemezler her yerden birbirlerine bağlılar çünkü ! adamı fetodan atıyorlar ama hanımı veya kuzeni hala thy’de ! böyle örnek çok ! cvlerine,referanslarına baksınlar kimin ne olduğu ortaya çıkar ama nedense yapmıyorlar ! iktidar böyle yaparsa feto ile mücadele ediyoruz inandırıcılıklarını kaybeder ! thy’deki fetocular ve onları şirkete sokan,makam,iş veren,yedikleri her haltı bilerek görmezden gelen hamdi ve temel yüzünden bir sürü eski çalışan işten ya atıldı ya da zorla emekli edildi bunların hakları ne olacak ? içlerinde bir sürü insan fetocuların mobbingleri yüzünden işten atıldılar çoğu şimdi ya işsiz ya da alakasız işlerde çalışıyorlar ! eğitimli,kalifiye,dil bilen,iş bilen bu insanların kaybı ülkemizin ve şirketin kaybı değil mi ? fetocuları temizliyorsanız bu hakları yenmiş,işlerinden zorla uzaklaştırılmış,yetişmiş insanları değerlendirsenize onları yeniden şirkete alsanıza neden yapmıyorsunuz ? thy , fetocular yerine menzil,süleymanağa vs gibi tarikat ve polislikten istifa edenleri şirkete dolduruyor yani yine hata yapıyor ! fetocuların da alınları secdeye değiyordu gördük sonra olanı biteni ! fetocular her haltı bilerek,planlı bir şekilde yaptılar iktidar da neyin en olduğunu,niyetlerini gayet iyi biliyordu,oy,güç ve iktidar için sesini çıkarmıyordu ! işler sarpa sarınca,ortaklık bozulunca,işin içine çıkar ve para daha da çok girince kardeşlikleri düşmanlığa dönüştü ! kandırıldık mevlam ve milletim affetsin demekle olmuyor bu işler !

  6

  0
 8. gerçekler   - Tarih: 8 Temmuz 2017 - Saat 13:13   - Cevap Yazın

  Kargo,pazarlama satış,yer işletme,yurtdışındaki uzman,şef ve müdürlerin çoğu ve hakim,savcı,emniyet amiri,vali,rektör,dekan vs çocukları,yeğenlerinin de çoğu fetocu. Bunları thy yönetiminin bilmemesi mümkün değil. Thy’ye girdikleri dönem belli kimlerin torpiliyle girdikleri de nasıl makam sahibi oldukları da. Ya yönetim de bunlardan ya da fetocuların elinde aleyhlerine çok koz var ondan korkup birşey yapamıyorlar ya da bunların hepsi danışıklı döğüş akla başka bir şey gelmiyor.

  3

  0
 9. adalet   - Tarih: 15 Temmuz 2017 - Saat 16:36   - Cevap Yazın

  Makul Şüphe ile insanların hayatları ile oynanılan zamanlar yaşıyoruz. Gerçek suçluların en ağır şekilde cezalandırılmaları herkesin ortak dileği fakat suçsuz günahsız insanların işlerinden edilmesinin kime ne fayda getirdiği soru işareti. Bu insanlar da eğer suçsuz iseler işe iade davalarını kazanacaklar ancak kendilerine yapılan muamele bir ömür akıllarından çıkmayacaktır.

  4

  0
 10. Her Şey Belli   - Tarih: 16 Ağustos 2017 - Saat 10:36   - Cevap Yazın

  Bu belirli aralıklarla böyle uzaar gider,dönem dönem birilerinin canı sıkıldıkça böyle çeşitli bahanelerle çıkarımlar olur,Herkez biliyorki şu anki yönetimdede hala Fetö cüler var,ama bir şey yapılmıyor ,Çünki yapılsa ucu başka kişilerede dokunacak.Geçmişte Fetö cülerin isteği ile Thy den birçok Kaliteli işine hakim personel haksız yere çeşitli bahaneler ile işten çıkarıldı ve bu insanlar Thy yi mahkemeye verip davaları kazandıkları halde hala şirkete geri iade alınmıyorlar,Haklı olup davaları kazanan birçok kaliteli insana Thy yönetimi, tamam haklısın davayıda kazandın ama seni işe almıyorum diyor ve işe iade tazminatını ödeyip,bu tecrübeli insanları git ne yaparsan yap diyor.Durum böyle iken kimse Thy yenin hala Fetöcüler tarafından yönetilmediğini ve birilerinin bunun böyle olduğunu bildiği halde sesini çıkarmadığını söylemesin.
  Ne zamanki, geçmişte haksız yere Fetö cülerin isteği ile işten çıkarılanlar , yine görevlerine dönmeye başlarlar işte o zaman ben evet Thy şimdi Fetö den temizlenmeye başladı derim ben.

  0

  0