Öfkeli Yolcular Qantas’ı Yerden Yere Vuruyor

Öfkeli Yolcular Qantas’ı Yerden Yere Vuruyor

Avustralya Sidney’den Yeni Zelanda Wellington’a giden yolcular inişte bagajlarını alamadı.Çünkü uçağa yüklenmemişti.

QF161 Sefer sayılı uçağın yaklaşık yüzden fazla  yolcusu çantasız kalınca, İngiliz kriket takımına ait ağır torbalara öncelik verildiğini  iddia ettiler. Son derece öfkeli olan yolcular havayolunu yerden yere vurdu. Hepsi bagajsız eve döndü.

Şimdi Yeni Zelanda’da bir kargaşa hakim. Zira kaybolmuş bagajlar için yüzlerce kişi form dolduruyor. Yolcular ile takım arasında bir orta yol bulamadığı için eleştirilen havayolu için çoğunluk “”Qantas’a teşekkürler, bir daha asla” diyerek öfkelerini dile getiriyor.

Öte yandan Qantas sözcüsü Stuff.co.nz’ye farklı bir bildirimde bulundu. Uçağın kaptanı Boeing 737’ye daha fazla yakıt yüklemeye karar verdiğinden, birkaç bagajın bırakıldığını açıkladı. Kötü hava şartları ile  karşılaşıldığında, uçağın yön değiştirebilmesi için önlem olarak daha fazla yakıt eklendiği belirtildi.

Sözcü, “bunun çok sinir bozucu olduğunu anlıyoruz, ancak asıl önceliğimiz herkesi güvenli ve zamanında Wellington’a ulaştırmak” dedi. 

Kriket takımı için yolcu çantalarının bırakıldığı iddiasının doğru olmadığını ve oyuncu çantalarının bir kısmının da geride kaldığını savundu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments