Tesla, Türkiye’de servis kurması planlanıyor

Tesla, Türkiye’de servis kurması planlanıyor

Dünyanın en çok satan elektrikli otomobil markası Tesla’nın ilk etapta Türkiye’de servis kurması planlanıyor.

Vatan Gazetesi’nde bugün 12 Şubat’ta yer alan habere göre, Tesla’nın Avrupa merkezi Hollanda (Tesla Motors Netherlands B.V.), İstanbul’un Anadolu yakasında servis alanı arıyor. Şirket, 6 ay içinde servisi hizmete alacak. Serviste ayrıca tanıtım amaçlı olarak 3-4 araç sergilenecek.

Tesla 2019’da da İstanbul’da popüler bir mekanda showroom açacak. Tesla Model S ve Model X’e göre daha makul fiyatlı Model 3 ile Türkiye’ye hızlı giriş yapmayı planlıyor.

ABD’de fiyatı 35 bin dolardan başlayan Model 3, 1 Nisan 2016’da tanıtılıp 1.000 dolar ön ödemeli rezervasyonla satışa çıktı. Model 3’e 1 ay içinde 400 binden fazla sipariş geldi. ABD’de teslimatlar başlarken, aracın Avrupa’ya gelişi 2018 sonunu bulacak. Model 3’ün Türkiye’de 2019’da satışa çıkması ön görülüyor. Fiyatının da yaklaşık 70 bin euro olacağı tahmin ediliyor.

Hızlı şarj istasyonları için Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi ile yapılan anlaşmanın, Tesla’nın Türkiye’ye gelişinin ilk sinyalinin olduğunun altı çizilen haberde, Türkiye’de şu anda 150’den fazla Tesla’nın bulunduğu kaydedildi. Servisin bulunmamasının büyük problem olduğu, olası bir kazada araçların tamir için Avrupa’ya gönderildiği ve ayrıca kaskoda sıkıntılar yaşandığı bilgileri de haberde yer aldı.

QHA

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.