featured

Nişantaşı Üniversitesi, sivil havacılıkta “Tanınan Okul Sertifikası” aldı

 

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi’ne, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından “Tanınan Okul Sertifikası” verildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, 2021-2022 akademik yılında Pilotaj ve Hava Trafik Kontrolü bölümlerinde SHGM tarafından “Yetkili Eğitim Organizasyonu” olarak ilan edilen İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, bu yıl da havacılık teknik programlarında “Tanınan Okul Sertifikası” almaya hak kazandı.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ thumbs b c 31a52eaacd0faf53081e02e375c0d7cc

Bu sertifikayla mezun olan öğrenciler, iş başvurularında çeşitli imtiyazlardan faydalanabilecek. Yoğun istihdam ihtiyacı bulunan hava aracı bakım personeli alımlarında sınav muafiyetleri avantajına sahip olacak, deneyim süresi kriterinde de indirim alarak daha kısa sürede istihdam edilebilecek.

Pilotaj, Hava Trafik Kontrolü, Uçak Bakım ve Onarım, Havacılık Elektrik Elektroniği, Havacılık Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Uçak Teknolojisi programlarına sahip olan İstanbul Nişantaşı Üniversitesi, sivil havacılık sektörü için donanımlı insan kaynağının yetiştirilmesi konusunda akreditasyon ve standartlara dayalı eğitimlerini sürdürüyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    Sektörde bir sürü yetkisiz ve 147 kurallarını karşılayan ne Atölyesi ne de eğitmeni olan okullar varken Nişantaşı Üniv.’nin yetkili okul sertifası alması ülkemizde havacılığın gelişimi ve nitelikli teknik personel yetiştirilmesi açısından sevindirici. Tebrikler…

    Cevapla