Nevşehir’de eğitim uçuşu yapan F-16 düştü. 1 asker şehit oldu

Nevşehir’de eğitim uçuşu yapan F-16 düştü. 1 asker şehit oldu

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde askeri uçak düştü. TSK’dan yapılan açıklamada, eğitim amacıyla bölgede bulunan bir F-16 uçağının Nevşehir civarında kaza kırıma uğradığı ve bir askerin şehit olduğu belirtildi.

Nevşehir’de askeri uçak düştü: 1 asker şehit
İlçeye bağlı Ovaören köyü yakınlarında askeri uçak düştü. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, canlı yayında yaptığı açıklamada bir askerin şehit olduğunu belirtti.Bölgeye itfaiye ve sağlık ekiplerinin yanı sıra jandarma ekipleri sevk edildi.

TSK’DAN AÇIKLAMA:

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, eğitim amacıyla bölgede bulunan bir F-16 uçağının Nevşehir civarında kaza kırıma uğradığı ve bir askerin şehit olduğu belirtildi.

Genelkurmay’ın açıklaması; “22 Mart 2018 tarihinde eğitim maksadıyla saat 18.30 sularında kalkış yapan bir F-16 tipi savaş uçağımız Gülşehir/Nevşehir civarında henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğramıştır.

Olayın ardından derhal arama kurtarma faaliyetlerine başlanmış ve kısa sürede uçağımızın enkazına ve kahraman personelimizin naaşına ulaşılmıştır.

Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşımıza Allah’tan rahmet, değerli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
MY

Allah rahmet eylesin. Sevdiklerine sabır versin