featured

"Çinli hava yolu şirketlerini Türkiye'ye uçmaya teşvik ediyoruz"

Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen: “Hainan Airlines, Southern Airlines, Air China gibi Çinli hava yolu şirketlerini de Türkiye’ye uçuş yapmaları için teşvik ediyoruz”
Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, Türkiye’nin bir milyon Çinli turist hedefine ulaşmak için Türk Hava Yollarının (THY) Çin’deki frekans sayılarını artırmak üzere görüşmelerini sürdürdüğünü belirterek, “Biz bunun yanı sıra Hainan Airlines, Southern Airlines, Air China gibi Çinli hava yolu şirketlerini de Türkiye’ye uçuş yapmaları için teşvik ediyoruz.” dedi.
Büyükelçi Önen, Türkiye’nin 1 milyon Çinli turist hedefine nasıl ulaşacağına yönelik soru hakkında, THY’nin Türkiye ile Çin arasında daha fazla uçuş frekansında hizmet verebilmesi için Çin’deki havacılık otoriteleri ile görüşmeler yaptıklarını belirtti.
Görüşmeler dolayısıyla 2018 yılında daha fazla frekans alabilmeyi umduklarını dile getiren Önen, “Biz ayrıca Hainan Airlines, Southern Airlines, Air China gibi Çinli hava yolu şirketlerini de Türkiye’ye uçuş yapmaları için teşvik ediyoruz. Umarım bu yıl sonunda ilk aşamada 500 bin Çinli turist hedefine, sonraki yıllarda da bir milyon hedefine ulaşabiliriz.” diye açıkladı.
 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir