Milas-Bodrum Havalimanı, Yaz Sezonuna Almanya Uçuşlarıyla Giriş Yaptı

Milas-Bodrum Havalimanı, Yaz Sezonuna Almanya Uçuşlarıyla Giriş Yaptı

Milas-Bodrum Havalimanı, Türkiye’nin önemli tatil destinasyonlarından biri olan Bodrum’a yönelik yaz sezonu uçuşlarına Almanya’dan gelen uçuşlarla başladı. SunExpress’in Almanya’dan gerçekleştirdiği uçuşlarla havalimanı, yaz turizmine resmi olarak adım attı.

SunExpress’in dün gerçekleştirdiği XQ 463 sefer sayılı uçuşuyla Frankfurt’tan 14.20’de, XQ 659 sefer sayılı uçuşuyla da Düsseldorf’tan 23.50’de Bodrum’a inen toplam 360 yolcu, havalimanında çiçeklerle karşılandı.

İlk uçuşu karşılamak üzere düzenlenen törene Milas-Bodrum Havalimanı DHMİ Başmüdürü Yücel Karadavut, TAV Milas-Bodrum Genel Müdürü İclal Kayaoğlu, uçuş ekibi ve havalimanı yetkilileri katıldı.

SunExpress, haftanın her günü olmak üzere Düsseldorf, Frankfurt, Stuttgart, Münih, Köln, Hannover, Berlin gibi Almanya’nın yedi şehrinden 26 Ekim’e kadar Bodrum’a karşılıklı uçuşlar düzenleyecek.

TAV Milas-Bodrum Genel Müdürü İclal Kayaoğlu, sezonun ilk dış hat yolcularını karşılamaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek, “Bu dönem, Bodrum’da uçuş sezonunu uzatmak ve farklı havayollarını şehrimize çekmek için paydaşlarımızla yürüttüğümüz çalışmaların meyvelerini almaya başladığımız dönem. Bu yaz, Jet Time Airlines, Smartwings Slovakia S.R.O, Norwegian Air Shuttle gibi havayolları ilk kez Milas-Bodrum Havalimanı’na uçuş düzenleyecekler. Bodrum’u daha fazla destinasyona bağlamak için paydaşlarımızla işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. Dünyanın her yerinden misafirlerimizi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Artan destinasyon sayımızla birlikte 2024 yılı sezonunun turizm gelirinin bölge ekonomisine önemli katkı sağlamasını umuyoruz” dedi.

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan 3 Kasım’a kadar devam edecek dış hat sezonunda toplamda 56 farklı havayolu ile 75 ayrı destinasyona uçuşlar düzenlenecek. Havalimanı, Jet2.com, Easy Jet, Freebird, Ryanair Sun, Corendon, Mavi Gök Havacılık, Discover, SAS Scandinavian, Smartwings Slovakia S.R.O, Norwegian Air Shuttle gibi çeşitli havayollarını ağırlayacak. Bu havayolları Liverpool, Belfast, Manchester, Köln, Krakow, Vilnius, Beyrut, St. Petersburg, Kopenhag ve Rotterdam gibi çeşitli destinasyonlara Milas-Bodrum’dan karşılıklı direkt uçuş gerçekleştirecek.

Milas-Bodrum Havalimanı, 2023 yılında toplamda 4 milyon 134 bin yolcu ağırladı. 2024 yılının ilk iki ayında ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13’lük bir artışla 188 bin 387 yolcuya hizmet verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir