Milas-Bodrum Havalimanı Yan Air Uçuşlarına ev sahipliği yapacak

Milas-Bodrum Havalimanı Yan Air Uçuşlarına ev sahipliği yapacak

TAV Havalimanları tarafından işletilen Milas-Bodrum Havalimanı, Yan Air’in Kiev uçuşlarına ev sahipliği yapmaya başladı.

Kiev’den dün saat 17.30’da MD-83 ile Bodrum’a gelen yolcular ve uçuş ekibi çiçeklerle karşılandı. Bodrum uçuş ağına yeni katılan Yan Air’in ilk uçuşunu kutlamak için kokteyl düzenlendi ve yolculara pasta ikram edildi.

Yan Air, yaz sezonu boyunca haftada bir kez Milas-Bodrum ve Kiev arasında karşılıklı direkt uçuş gerçekleştirecek.

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan iç ve dış hatlarda toplam 52 havayolu şirketiyle 25 ülkede 79 destinasyona uçuş gerçekleşiyor. Milas-Bodrum Havalimanı, 2015 yılında 3,9 milyon yolcuya hizmet sunarken 26 binden fazla uçuşa ev sahipliği yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Milas Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu, “Bodrum, Ege ve Akdeniz çanağındaki en gözde turizm merkezleri arasında yer alıyor. Yurt içi ve yurt dışından daha çok ziyaretçi ağırlamak için havalimanımızdan direkt uçuş sayısını artırmayı amaçlıyoruz ve yoğun şekilde tanıtım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Milas-Bodrum’un uçuş ağına yeni katılan Yan Air’in, Ukrayna’nın başkenti Kiev’den uçuşlara başlaması da başarımızın bir göstergesi. Yerel yönetim ve STK’larla iş birliğimizi devam ettirerek bölge turizminin gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör