Dünyaca ünlü sanatçı İlk Türk sivil uçağının üç boyutlu resmini yapacak

Dünyaca ünlü sanatçı İlk Türk sivil uçağının üç boyutlu resmini yapacak

DÜNYACA ünlü sokak resmi sanatçısı Alex Maksiov, Eskişehir’deki Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı’na ilk Türk sivil uçağı Vecihi XIV’ün üç boyutlu resmini yapacak.

Dünyanın önemli şehirlerinde kaldırımlara yaptığı üç boyutlu resimleriyle bilinen dünyaca ünlü 3D resim sanatçısı ressam Alex Maksiov havacılık temalı 3 boyutlu sokak resmi çizmek üzere önümüzdeki hafta Eskişehir’e gelecek. Maksiov, Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş’un bizzat kendi tasarladığı ve imal edip kendisinin uçurduğu İlk Türk sivil uçağı Vecihi XIV’ü konu alan 3 boyutlu bir sokak resmini Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı’na yapacak.
22 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 14.00’te Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kongre Merkezi’nde 3 boyutlu resim çizimi hakkında bir seminer verecek olan Maksiov, 23 Haziran’da Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı’ndaki çizimlerine başlayacak.
Havacılık Parkı’ndaki çizimlerini 30 Haziran’da tamamlayacak olan Alex Maksiov, Dünyanın önde gelen kentlerinde gerçekleştirdiği çizimlerle ün yapmış en iyi sokak sanatçılarından birisi olarak tanınıyor. Maksiov iki boyutlu alanlara üç boyutlu görüntüler resmediyor ve belirli bir açıdan bakıldığı zaman derinliğe sahipmiş gibi gözüken bu resimler görenleri büyülüyor.
Anadolu Üniversitesi yetkilileri, 28 Eylül 1930 tarihinde Eskişehir semalarından Ankara’ya doğru uçan Vecihi XIV’ün, 86 yıl sonra tekrar havacılık kenti Eskişehir’e bu kez üç boyutlu resim olarak geleceğini söyledi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör