featured

Bomba patladı! Putin’e suikast, CIA,  ceset dolu uçak ve…

Dünyayı yasa boğan korkunç uçak kazasıyla ilgili teoriler, kazanın yedinci yılında sıcaklığını koruyor. Malezya Havayolları Uçuş 17’nin vurularak 298 kişinin tamamının ölmesinin üzerinden yedi yıl geçti ancak olayla ilgili komplo teorileri her geçen gün arttı. Kazada uçakta bulunan 298 kişinin tamamı öldü ve Ukrayna hükümeti ile Rusya yanlısı milisler arasındaki şiddetli iç savaşın trajik kurbanları oldular.

Hollandalı müfettişler, MH17’nin düşürülmesinden, saldırı sırasında füzenin fırlatıldığı bölgeyi kontrol eden Rusya yanlısı ayrılıkçıları suçladılar. Müfettişler, Rus yapımı bir Buk füzesinin sorumlu olduğu sonucuna vardılar. Kurbanların büyük kısmı – 298 kişiden 193’ü -Hollanda uyrukluydu.

Tuhaf iddialardan biri de ABD istihbarat teşkilatı CIA’in uçağa patlayıcı yerleştirdiği ve uçağı uydudan gönderilen bir sinyalle patlattığı. Rus güvenlik uzmanı Sergey Sokolov – Moskova’daki gizli servislerle yakın bağları olan Analytics ve Güvenlik adlı karanlık bir örgütün başkanı – jetin CIA ve diğer batı istihbarat teşkilatları tarafından 17.17 adlı bir operasyonda vurulduğunu iddia etti.

Bu komplo teorisi, Hollanda ve Ukrayna gizli servislerini Kremlin’i utandırmayı amaçlayan bir saldırıda suç ortaklığı yapmakla suçladı. Sokolov, “Trajediden yaklaşık iki ay önce ajanlarımızdan Rusya’ya karşı bir provokasyon hazırlandığına dair bilgi aldık” dedi.

Rus güvenlik uzmanı Sokolov, “Böyle bir şey bekliyorduk. Trajediden bir gün sonra, uçağın isle kaplı kısımlarından enkaz numuneleri toplayan uzmanımızı olay yerine gönderdik.” diye konuştu.

Bir başka garip teori de trajediden İlluminati’nin sorumlu olduğu iddiası. Komplo teorisyenleri kaybolan MH370’in uzaylıların işi olduğuna inanırken, MH17’nin gökten vurulmasından İlluminati’yi sorumlu tuttu.

Illuminati Watcher web sitesi şunları söyledi: “Önceki Malezya Havayolları Uçuş MH370’i (tamamen) takip ettim ve uzaylılar olması gerektiği sonucuna vardım: İlk ortaya çıkan komplo teorilerinden birisi bu ve aksini duyana kadar buna bağlı kalacağım.

Ruslar, dikkatleri dağıtmak için Amsterdam’daki Schiphol Havalimanı’ndan kalkan uçağın cesetlerle dolu olduğunu bile iddia etti. Lahey’de gıyabında yargılanan dört kişiden biri olan Igor Girkin, trajediden sonraki günlerde inanılmaz bir iddiada bulundu.

Girkin, “Cesetleri toplayanlara göre, cesetlerin çoğu birkaç günlük. Bu bilginin tam doğruluğu için elbette, adli tıp uzmanlarının bir sonuca varmasını beklemek gerekir” dedi.

Ayrıca görünüşe göre, kaza yerine giden insanların cesetlerin çoğunun ‘tamamen kansız’ halde bulunduğunu söyledi. Bu tuhaf iddiayı destekleyecek ise hiçbir kanıt bulunamadı.

Yeni Dünya Düzeni ve Üçüncü Dünya Savaşı’nı başlatma girişimi teorisi, İlluminati’nin yıkıcı çöküşün arkasında olduğu iddiasına benzer şekilde, kendi amaçlarını ilerletmek isteyen karanlık bir örgüt tarafından 298 masum insanın ölümünde parmağı olduğu iddiasını taşıyor.

MH17’nin düşmesinden sonraki günlerde, Before It’s News sitesindeki bir yorumcu, trajedinin “açıkça” “Yeni Dünya Düzeni” tarafından yeni bir küresel savaş başlatmaya yönelik bir girişim olduğunu söyledi.

Yeni Dünya Düzeni’nin, dünyayı yönetmek için komplo kuran ve seçkinlerden oluşan bir grup olduğuna inanılıyor. Bu komplo teorisine göre, grubun küresel bir savaşı kışkırtması gerekiyordu çünkü ABD doları sıkıntıdaydı ve iktidar üzerindeki hakimiyeti çökme tehlikesiyle karşı karşıyaydı.

Rus gazetesi Pravda’nın bir haberinde, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in MH17 ile aynı rotayı aynı anda uçtuğuna inanılıyordu. Putin’in uçağının “çok benzer dış hatlara ve renklere” sahip olduğu ve Kırım’ı ilhak etmesi nedeniyle Batı tarafından pek sevilmediği iddia ediliyor.

Pravda’dan Timothy Bancroft-Hinchley, MH17’yi vuran ölümcül füzenin aslında Rusya başkanını devirmeyi amaçladığını iddia etti. Irak’tan Libya’dan ve Suriye’den sonra, kim NATO’nun Başkan Putin’i öldürme girişimini ciddi bir şekilde dışlayabilir ki?” diye sordu.

Trajediden sonra, MH17’nin düşürülmesinin İsrail hükümetinin dikkatini Gazze’deki kara operasyonlarından başka yöne çevirme girişimi olabileceği yönünde spekülasyonlar yapıldı.

Medya kuruluşu Conscience, füzenin ‘MH17 vahşetinden tek yararlanan ve kilit bir şüpheli’ olan “ABD, İsrail, AB, Avustralya ve neo-Nazi destekli Ukrayna Hükümeti’ ajanları tarafından ateşlendiğini iddia etti.

O sıralarda İsrail, Filistin topraklarına düzenlediği saldırılar nedeniyle uluslararası toplumdan çok fazla eleştiri alıyordu ve teoriye göre, ülke MH17’yi düşürdü, daha sonra da Rusya’yı sivil bir uçağı düşürmekle suçladı.

Rus web sitesi Amfora’ya göre, böyle bir uçuş aslında hiçbir zaman olmadı ve uçak asla düşmedi. Bu komplo teorisine göre, Batı ülkeleri bir enkazı Grabovo köyündeki bir kümes hayvanı çiftliğine taşıdı ve ardından uçağın vurulduğu yalanını yaydı.

Bu iddiaya göre olayda bir kurban yok ve tüm mağdur akrabalar da yalan söyleyen aktörler. Rusya her zaman gerçek bir uçak kazası olmadığını biliyordu ancak bunu kalpsiz görünmemek içine söyleyemedi, bu yüzden bir dizi işe yaramaz bahane üretmek zorunda kaldılar. (gazetevatan)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir