featured

Lufthansa’da sık uçan yolcular mil yerine puan kazanacak

Lufthansa, Miles & More müşteri sadakat programını yenilediğini duyurdu. “Handelsblatt”, yeni sistemin pandemiden önce 2021’in başı için planlandığını, ancak havayolu grubunun Corona pandemisi nedeniyle planlarını ertelediğini bildirdi.

Uzun zamandır beklenen yeniden yapılandırma ilk Ocak 2024’ten itibaren sık uçan yolcular mil yerine puan kazanacak.

Müşteriler havayolu grubuna olan sadakatleri için ödüllendirileceğinden, özel bir statü için puanlarının yarısını Lufthansa’nın havayollarında veya Miles & More ortakları Croatia Airlines, LOT Polish Airlines veya Luxair’de toplamaları gerekecek. Qualifying Points olarak adlandırılan puanlar toplandıktan sonra, Swiss, United veya Türk Hava Yolları gibi Star Alliance ortaklığındaki havayolları ile daha fazla puan toplanabilecek.

Belirli sayıda puanla ömür boyu özel statü elde edersiniz

Bir müşterinin bir uçuşta kaç puan alacağı, daha sonra seyahat sınıfına ve rezerve edilen biletin seyahat mesafesine göre belirlenir. Sadece First Class ve Business biletler dikkate alınır, Economy ve Economy Premium biletler dikkate alınmaz. Seyahat mesafesi için uçuşun  kıtalararası bir uçuş olup olmadığına dikkat edilir ve ardından uçuş segmentleri hesaplanır.

Örneğin, Frankfurt am Main’e ve ardından ABD’ye yapılan bir uçuş iki segmentten oluşmaktadır. Eski sistemde olduğu gibi ödüllerin toplanması değiştirilmeyecektir.

Lufthansa yeni sistemle müşterilerine daha basit, daha şeffaf bir sistem sunmaya çalışıyor. Havayolu, hangi rotalarda kaç puan toplanabileceğini henüz açıklamadı. Ancak, belirli sayıda puana sahip uzun süreli müşterilerin “Sık Seyahat Eden” veya “Senatör” statüsü kazanabilecekleri neredeyse kesin. Bu iki statü ile sık uçan yolcular ömür boyu geçerli bir statüye sahip olurlar.

©AirlineHaber

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir