LAPTOP YASAĞI PEGASUS İÇİNDE KALKTI

LAPTOP YASAĞI PEGASUS İÇİNDE KALKTI

İngiliz hükümeti, Pegasus Havayolları yolcuları için İzmir ve Sabiha Gökçen havalimanlarından bu ülkeye uçuşlardaki elektronik cihaz taşımaya dönük kısıtlamaları kaldırdı.

İngiliz hükümeti, Pegasus Havayolları yolcuları için İzmir ve Sabiha Gökçen havalimanlarından bu ülkeye uçuşlardaki elektronik cihaz taşımaya dönük kısıtlamaları kaldırdı.

İngiliz Ulaştırma Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, alınan ilave güvenlik tedbirlerinin incelenmesinin ardından Pegasus Havayolları yolcuları için İstanbul Sabiha Gökçen ve İzmir havalimanlarından İngiltere’ye yapılan uçuşlarda elektronik cihaz kısıtlamalarının kaldırıldığı bildirildi.

Öte yandan, Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre, Atatürk ve Sabiha Gökçen havalimanlarından İngiltere’ye yapılan seferlerde uygulanan “laptop yasağı”nın kaldırıldığı bildirilmişti.

İngiltere mart ayında, Türkiye dahil 6 ülkeden gelen doğrudan uçuşlarda kabin içine diz üstü ve tablet bilgisayarla normalden büyük cep telefonlarının uçağa alınmasının yasaklandığını açıklamıştı. (Haberler)

Geri

Kimler Neler Demiş?

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.