Kurtçuklu Kabus: Yolcuların Üzerine Dökülen Kurtçuklar Yüzünden Uçak Geri Döndü

Kurtçuklu Kabus: Yolcuların Üzerine Dökülen Kurtçuklar Yüzünden Uçak Geri Döndü

Hollanda’dan ABD’ye seyahat etmek üzere havalanan bir uçak, beklenmedik ve tuhaf bir durum nedeniyle Amsterdam’a geri dönmek zorunda kaldı. Olay, ekonomi sınıfındaki baş üstü dolabından kurtçukların yolcuların üzerine düşmesiyle başladı.

Salı sabahı Detroit’e gitmek üzere Amsterdam’dan kalkan uçakta, bir süre sonra ekonomi sınıfındaki baş üstü dolabından kurtçukların dökülmeye başlamasıyla panik yaşandı. Hollanda Haber Ajansı ANP’ye göre, bir yolcu yanındaki kadının üzerine yaklaşık on kurtçuk düştüğünü belirtti. Kadın yolcu, bir kağıt parçasıyla kurtçukları temizlerken diğer yolcuların paniğe kapıldığı ifade edildi.

Yolcular, durumu hemen kabin ekibine bildirerek yardım istedi. Kabin görevlileri, baş üstü dolabındaki bir bavulun içinden düşen kurtçukların kaynağını bulmak üzere bavulu açtığında, içinde çürümüş balık olduğunu tespit etti. Balığın çürümesi sonucu oluşan kurtçuklar, yolcuların üzerine dökülmeye başlamıştı.

Uçağın geri dönmesiyle birlikte, kabin ekibi çantanın sahibini belirledi ve çantayı plastik folyo ile sararak imha edilmek üzere dışarı çıkardı. Yolcunun tekrar uçuşa izin verilip verilmediği ise açıklanmadı.

Delta Havayolları yetkilileri yaşanan olay için özür dilerken, uçak hizmet dışı bırakılarak temizlik işlemleri gerçekleştirildi. Yolcular, bir sonraki uçuşlarına aktarıldı.

Olaya tanık olan yolcular, sosyal medyada paylaşımlar yaparak uçuşun iptal edilmesinin ardından Delta Havayolları tarafından kendilerine 8 bin uçuş mili, konaklama ve yemek masrafları ödendiğini belirtti.

Yaşanan bu olay, uçuşlarda beklenmedik durumlarla karşılaşmanın ne kadar farklı olabileceğini gösterdi ve sosyal medyada geniş bir şekilde paylaşılmasına neden oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir