featured

KLM B787’nin havada kokpit sağ ön cam çatladı. Amsterdam’a geri döndü

KLM’in KL-705 sefer sayısı ile Amsterdam’dan Rio de Janeiro’ya uçan B787-9 uçağı, FL360 yükseklikte iken kokpit sağ ön cam patlama şeklinde bir ses çıkararak çatladı. Patlama sesi, kokpit kapısının kapalı olmasına karşın, yolcu kabininden  duyulacak kadar yüksekdi.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ bhdPilotlar çatlağın camın hangi katmanında olduğunu araştırarak dış katmanda olduğunu tespit edildi. Dış katmanın çatlaması tehlikeli bir durum olmadığından Amsterdam’a dönmeye karar verdiler. 

Amsterdam kalkışından 9:10 saat, geri dönmeye başlanmasından 4:40 saat sonra Amsterdam’a iniş yapıldı. (Dokuz saatlik boşa uçuş, bu pandemi döneminde KLM’e büyük masraf.

İnişten 2 saat sonra yolcular bir başka 787-9 uçağına alındılar ve 14,5 saatlik bir gecikme ile Rio de Janeiro’ya ulaşmış oldular.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 4 sene önce

    Catlama baska birsey patlama baska.Sure belirten saat birimi 00:00 seklinde yazilmaz.Bosa ucus yapilmamis, aksine bir faciadan donulmus.Yazilarinizi yayinlamadan bir bilene okutmanizi tavsiye ederim.

    Cevapla