Kızılelma belgeselinde ikinci bölüm cumartesi yayında

Kızılelma belgeselinde ikinci bölüm cumartesi yayında

Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA’nın geliştirme aşamaları ve Baykar’ın insansız hava aracı geliştirme yolculuğunu anlatan “Hedef KIZILELMA” belgeselinin ikinci bölümü, 8 Temmuz Cumartesi günü yayınlanacak.

Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayiinde yeni bir dönemin kapılarını açan ve ilk insansız savaş uçağı olan Bayraktar KIZILELMA MİUS (Muharip İnsansız Uçak Sistemi) geliştirme serüveni “Hedef KIZILELMA” belgeseliyle ekranlara taşınmıştı. İk bölümü 10 Mayıs’ta Baykar’ın YouTube kanalında yayınlanan belgeselin ikinci bölümünün yayın tarihini Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından duyurdu. Belgeselin ikinci bölümünün 8 Temmuz Cumartesi günü yayınlanacağını açıklayan Selçuk Bayraktar’ın paylaşımında belgeselden bir kesit de yer aldı. Bayraktar’ın “Biz uçağın uçmasına engel olacak sebepleri ortadan kaldırırız, onlar ortadan kalkınca uçak zaten uçar” sözleri dikkat çekti.

Baykar tarafından tamamen öz kaynaklarla milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar KIZILELMA’nın geliştirme hikâyesi ile Baykar’ın yaklaşık 20 yıldır devam eden yüksek teknolojiye sahip milli ve özgün insansız hava aracı geliştirme yolculuğu “Hedef KIZILELMA” adıyla yayınlanacak belgeselde yer alıyor.

KIZILELMA’NIN ÖZELLİKLERİ:

KIZILELMA uçağının temel uçuş performans kriterleri ve gelişmiş özellikleri şöyle:

500 nm Görev Yarı Çapı

30.000 Feet Operasyonel İrtifa

5 Saat Havada Kalış Süresi

0.9 Mach Maksimum Hız

8.5 Ton Maksimum Kalkış Ağırlığı

0.6 Mach Seyir Hızı

1500 Kilogram Faydalı Yük Kapasitesi

Otomatik İniş ve Kalkış

Düşük Görünürlük

Yüksek Manevra Kabiliyeti

Görüş Hattı ve Görüş Hattı Ötesi Haberleşme

Kısa Pistli Uçak Gemilerinden Kalkış ve İniş Kabiliyeti

AESA Radar İle Yüksek Durumsal Farkındalık

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir